ASV palielinās atbalstu Baltijas valstu aizsardzības stiprināšanai

ASV armija

ASV plāno šogad palielināt finansējumu Baltijas valstu aizsardzības stiprināšanai, kā arī pastiprinās savu militāro klātbūtni šajā reģionā.

“ASV izprot šī brīža ģeopolitisko situāciju un Krievijas draudus Eiropas drošībai. To apliecina gan ASV lēmums šogad palielināt atbalstu Baltijas valstu militāro spēju stiprināšanai, gan jau iepriekš ASV apstiprinātais plāns tuvākajos gados paplašināt militāro klātbūtni mūsu reģionā. Tas ir būtiski ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona aizsardzībai,” pēc tikšanās ar ASV vēstnieku Latvijā Džonu Kārvailu atzina aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Pagājušā gada nogalē ASV Kongress apstiprināja 225 miljonu ASV dolāru finansējumu visām trim Baltijas valstīm “Baltijas Drošības iniciatīvas” (Baltic Security Initiative) ietvaros 2023. fiskālajam gadam, kas tiks novirzīts militāro spēju attīstībai. Salīdzinājumam 2022. fiskālajam gadam Baltijas Drošības iniciatīva paredzēja 150 miljonus ASV dolāru.

Tāpat jau vēstīts, ka ASV ir apstiprinājusi plānus militārās klātbūtnes stiprināšanai Baltijas valstīs, kas paredz, ka rotācijas kārtībā bez pārtraukumiem Latvijā uzturēsies ASV karavīri un militārās tehnikas vienības.

Plānots, ka Latvijā tuvākajos gados ASV nodrošinās vienību klātbūtni rotācijas kārtībā gan Ādažu, gan Lielvārdes militārajās bāzēs.

Tas sniegs būtisku ieguldījumu atturēšanā un aizsardzībā, kā arī uzlabos savstarpējo savietojamību starp Latvijas un ASV bruņotajiem spēkiem.

Paredzēts, ka sākotnēji Latvijā uzturēsies ASV artilērijas un aviācijas vienības, un tas saskan ar Nacionālo bruņoto spēku izvirzītajām aizsardzības spēju vajadzībām.

ASV prezidents Džo Baidens pagājušā gada jūnijā, piedaloties NATO samitā Madridē, pamatojoties uz Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, pauda gatavību stiprināt ASV militāro klātbūtni NATO alianses austrumos.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nekad vairs 1940.gadu !
nekad vairs 1940.gadu !

Baltijas valstis pagātnē ticēja, ka “neitralitāte” tās pasargās no nacistu un boļševiku uzbrukšanas. Tagad mēs zinām labāk. Mēs neesam vieni.

Gada glezna
Gada glezna

Šī plānprātība ar neitralitāti ir tikai kremeļa propagandas šļupsti. Latvieši nav aizmirsuši nedz 1940. gadu, nedz 1941. gada 14. jūnija deportācijas ar sekojošām slepkavībām.

Mācība no Ukrainas
Mācība no Ukrainas

Izskatās ka šeit tiek gatavots nākošais karš. Notiek viss, kas Ukrainā jau ir bijis, kas noveda pie tā kas tur tagad notiek – sabiedrības un etnisko grupu šķelšana, pieminekļu jaukšana, naida runas, gatavošanās karam, mobilizēšanās, valsts izzagšana kamēr vēl ir ko zagt. Bagātie aizmuks, nabagos mobilizēs un neļaus pamest valsti. Cik esmu dzirdējis tad jau šogad taisās iesaukt jauniešus, un noteikti ka ne jau Kariņa/Levita dēlus. Tas viss jau ir bijis, itsevišķi kam ir paziņas Ukrainā. To jau nesaprast tiem, kas skatās tikai ltv.

Stienis
Stienis

Un pat, ja tev taisnība par visiem šiem aspektiem (pat piekrītu, ka tas lielā mērā tā arī ir), neviens no tiem nav īsts iemesls sākt karu. Pūtins ir nojūdzies, sākdams to karu.

Mācība no Ukrainas
Mācība no Ukrainas

Lai sāktu karu nemaz nevajag īstu iemeslu, kā zinām pietiek arī izdomāts – piem. kā ķīmiskie ieroči Irākā. Te jau līdz karam ļoti viegli novest, vajag tikai sakurināt nacionālo naidu tā, lai sākās izrēķināšanās starp etniskajām grupām (Ukrainā pēc maidana austrumi pret rietumiem, vieni fašisti otri vatņiki), tas arī viss, jebkura valsts savus tautiešus tādā gadījumā ies aizstāvēt. Tas ka lielākā daļa sabiedrības, es un Tu nepanesīsies uz ko tādu, tas jau neko nemainīs, pietieks ar dažiem, un tādi ir vienmēr un visās sabiedrībās, un tieši tādos laikos “izpeld virspusē”, kā piemēram bēdīgi slavenā arāja komanda.