ASV Kara studiju institūts: Rīkojumu nogalināt Prigožinu, visticamāk, deva Putins

Prigožins

Rīkojumu nogalināt algotņu grupējuma “Vagner” vadītāju Jevgeņiju Prigožinu, kurš gāja bojā trešdien, nogāžoties lidmašīnai, visticamāk, devis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

“Ir ļoti maz ticams, ka Krievijas militārā resora pārstāvji, jo īpaši aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Valērijs Gerasimovs, būtu izrēķinājušies ar Prigožinu bez Putina pavēles,” secina domnīcas analītiķi un piebilst, ka visa Krievijas elite, visticamāk, bijusi pārliecināta, ka pēc jūnija dumpja Prigožins joprojām bija dzīvs, tikai pateicoties Putina žēlastībai.

ISW piekrīt viedoklim, ka Prigožina lidmašīnas nogāšanās nenotika nejauši 23.augustā – tieši divus mēnešus pēc dumpja sākuma 23.jūnijā.

Domnīca atgādina, ka tās pašas dienas, 23. augusta, rītā Krievijas valsts ziņu aģentūra “RIA Novost” izplatīja informāciju par ģenerāļa Sergeja Surovikina atcelšanu no Gaisa un kosmosa spēku pavēlnieka amata.

Surovikins, kurš iepriekš komandēja Krievijas karaspēku Ukrainā, pēc Prigožina sacelšanās pazuda no sabiedrības redzesloka, un izplatījās ziņas, ka viņš aizturēts, jo bijis Prigožina atbalstītājs. 

“Surovikina atbrīvošanas no amata oficiālais apstiprinājums Krievijas valsts medijos tajā pašā dienā, kad notika Prigožina nogalināšana, visticamāk, nav sagadīšanās,” spriež ASV analītiķi.

Jau ziņots, ka Prigožins trešdien, visticamāk, gāja bojā, nogāžoties lidmašīnai Krievijas Tveras apgabalā. Katastrofā dzīvību zaudēja visi 10 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, viņu vidū vairāki “Vagner” komandieri.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pāvils
Pāvils

Kaut kas neiet kopā. Bet kam tas bija reāli izdevīgi?!

Pāvils
Pāvils

Kaut kas neiet kopā. Bet kam tas reāli bija izdevīgi?! Noteikti ne Putinam.

Staļina metodes turpinās
Staļina metodes turpinās

Pie varas, Kremlī tagad sēž Staļina pirdiens.

Kimi
Kimi

Daudzi bija ieinteresēti viņu novākt, piem., francūži Nigēras dēļ, ukraiņi Bahmutas dēļ, krievi dumpja dēļ utt. Dēmonam dēmona gals.

Highly likely
Highly likely

Laiks rāda ka tad ja nav pierādījumu, bet gribās rakstīt kādu propagandas viedokli, tad tas parasti sākās ar visticamāk, domājams, laikraksts ziņo, highly likely, un tamlīdzīgi.

ērce
ērce

Es neesmu institūts un es to pašu teicu jau uzreiz.