ASV izvietos B61-12 kodolieročus Eiropā

B61-12 kodolbumba

Ņemot vērā pieaugošos Krievijas radītos atomdraudus saistībā ar karu Ukrainā, Pentagons paziņojis, ka sūtīs uz Eiropu aptuveni 180 B61-12 kodolbumbas, kuras izvietos vairākās Eiropas valstīs un Turcijā. 

Paredzams, ka Vācijā, Beļģijā un Nīderlandē būs 60 bumbas (katrā 20 munīcijas), Turcijā 50 un Itālijā 70.

Viena atombumba sver aptuveni 385 kilogramus un ir 3,6 metrus gara, kas padara to par vieglu kodolieroci, salīdzinājumā ar milzīgajām starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm (ICBM).

Šo ieroču pozitīvais aspekts ir tas, ka pilotiem ir iespēja pielāgot bumbas jaudu pirms tās palaišanas, tādējādi tas novērš draudus, kas varētu rasties tos, uzturot uz zemes.

B61-12 kodolbumbas var sastāvēt no četrām jaudām – 0,3, 1,5, 10 vai 50 kilotonnas. Salīdzinājumam, atombumbu sprādzienu spēks Nagasaki un Hirošimā bija 13 un 23 kilotonnas.B61-12 pilna mēroga ražošana ir uzsāka tikai nesen. Tiek lēsts, ka šīs kodolprogrammas uzturēšana ASV gaisa spēkiem izmaksās līdz 10 miljardiem ASV dolāru. Programmas izpilde paredzēta līdz 2026. gadam.

Šo kodolieroču mūžs ir aptuveni 20 gadi, līdz nepieciešams tās atjaunināt. 

Kodolbumbu B61-12 izvietošana Eiropā norisināsies līdz ar NATO ikgadējām kodolmācībām “Steadfast Noon 22”. NATO pauž, ka “Steadfast Noon 22” bija vērsta uz transatlantiskās alianses kodolstratēģiskās atturēšanas politikas uzlabošanu, un tā nebija paredzēta, lai provocētu Krieviju vai eskalētu situāciju Ukrainā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv/19fortyfive.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tālis
Tālis

Amerikāns savus kodolieročus un kodolatkritumus varēja paturēt savā kontinentā, nevis līst uz Eiropu. Āmerikāns ir daudz lielāks drauds Eiropai nekā Krievija un ASV ierosināts, atbalstīts uz uzturēts notiek karš Ukrainā. Ukraina ir padarīta par pasaules apsmieklu, kur viena komiķā izpildījumā tiek slepkavoti tūkstošiem cilvēku gan krievu gan ukraiņu. Un ASV un Eiropas valstu līderi ar baudu noskatās kā mirst cilvēki un tik piegādā uz parādu pamuļķīšiem ukraiņiem savus novecojušos ieročus. Tā ir nežēlības, cietsirdības un augstāka cinisma izpausme pret cilvēci, cilvēka dzīvību.

Cara nebūs
Cara nebūs

[email protected] sašūmējušies ne pa jokam.

kolgotka
kolgotka

Nav pamata domāt, ka vientiešiem auseklīšiem sāks pielekt, ka aizsardzības dienests vajadzīgs neatliekami…. nevis staķīši un velojoslas jampampiņiem

Mācība no vēstures
Mācība no vēstures

ko tas aizsardzības dienests dos? Tie kas ww2 laikā iegāja mežos pretoties pret komunistiem, un pēc kara 45. gadā gaidīja ka nāks angļi un amerikāņi palīgā tā arī nesagaidīja. Izdzīvoja tie kas nekaroja, kas sagaidīja, kad režīms pats sadalījās, tie arī sagaidīja valsts neatkarību. Es neredzu jēgu tam aizsardzības dienestam, tur būs vienkārši pašnāvnieki tajā dienestā, ja gadījumā sāksies karš, tad izdzīvos tie kas no visādiem dienestiem izvairīsies.

Rimka
Rimka

Valdība nespēj nodrošināt visiem pieejamu izglītību, veselību un cilvēk cienīgu dzīvi Latvijas pilsoņiem, kam mums tāds aizsardzības dienests???? Kas to uzturēs??? Kas tad laizīs amerikāņu pakaļas????

Jānītis
Jānītis

ASV domā karot ar Krieviju Eiropas placdarmā , bet Krievijas kodolieroči var saniegt Amerikas kontinentu pirmie !

Mildiņa
Mildiņa

Nevajag niekus runāt, tas no soctiklu burbu\la un neatbilst patiesībai

Vatans lec un pļūtī aiz prieka
Vatans lec un pļūtī aiz prieka

Nu re, krievs pirmais visur un viscaur.

pārsteigums Putleram
pārsteigums Putleram

Nu, Vovčik, spridzināsim to pasauli gaisā?

Sēņu lietus
Sēņu lietus

Ne Krievija ne Amerika jau netiks spridzinātas, bet cietīs Ukraina, un Austrumeriopa, tur jau abas lielvalstis izmēģinās savas bumbas. Un katra varēs vainot tieši to otru, ka tieši tā ir vainīga pie sēnēm.

Sēņu lietus
Sēņu lietus

Piemēram var apskatīties pirms 24. februāra ziņas, arī visi draudēja, kā ja krievs kaut ko sāks, tad NATO iesaistīsies, pagājuši kādi 8 mēneši un mēs redzam rezultātu:
https://puaro.lv/kars/pabriks-ja-krievija-iebruks-ukraina-nato-atbildes-momenta/
Tas pats arī ar tiem kodolieročiem. Pret Krieviju neviens nepielietos kodolieročus, tāpat kā pret ASV. Cietīs Ukraina (varbūt arī Polija un Baltkrievija), ko sitīs no abām pusēm, un katrs gribēs nodemonstrēt, ka tam briesmīgāka un stiprāka bumba.