ASV drošības eksperti: Baltijas valstīs izvietotie NATO spēki nespēj tās aizsargāt pret Krieviju

baltija

Vašingtonā bāzētās domnīcas “Atlantijas Padome” eksperti savā kārtējā pētījumā brīdinājuši, ka Polijā un Baltijas valstīs izvietotie NATO spēki Krievijas uzbrukuma gadījumā nespēj to apturēt.

Par to vēsta amerikāņu militārais laikraksts “Stars and Stripes”.

Atlantijas Padomes pētījuma autori norāda, ka “apņēmīgs Krievijas uzbrukums, īpaši negaidīts, relatīvi īsā laika periodā var sakaut šos uz priekšu izvirzītos NATO un ASV spēkus, pirms būs iespējams nosūtīt papildspēkus”.

Pētījumā “Pastāvīga atturēšana: ASV militārās klātbūtnes pastiprināšana ziemeļu Centrāleiropā” izklāstītas iespējas nepieļaut šādu scenāriju, savā tīmekļa vietnē vēsta “Stars and Stripes”.

Eksperti iesaka palielināt Polijā dislocēto kontingentu, “jo tās lielums un ģeogrāfiskais novietojums padara to par galveno placdarma teritoriju vairumam NATO centienu aizsargāt sabiedroto teritoriju trijās Baltijas valstīs”.

Pētījuma autori ir bijušais Eiropā izvietoto ASV spēku komandieris ģenerālis Filips Brīdlovs un kādreizējais NATO ģenerālsekretāra vietnieks Aleksandrs Veršbovs.

Ziņojums publiskots brīdī, kad Kongress izvērtē, vai Eiropā izvietoti pietiekami lieli ASV spēki, lai atturētu Krieviju, bet Pentagons izskata Varšavas piedāvājumu atvēlēt divus miljardus dolāru pastāvīgas ASV militārās bāzes uzturēšanai Polijas teritorijā.

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Janka
Janka

Šāds viedoklis, jau labu laiku cirkulē dažādos mēdijos, un parādās ar apbrīnojamu regularitāti. Krievijas konvencionālā kara draudi Latvijai ir faktiksi neeksistejoši, un var tikt uzskatīti par atavismu. Ar Krimu salīdzinājums ir nekorekts, jo Krimas jautājumu nācās risināt lielā steigā. Daudz lielāki draudi ir Latvijas iekšējais vājums, kas ir daudz kārdinošāks un bīstamāks Latvijas, kā valsts idejai.

valentins
valentins

1940 gada ari bija daudz optimistu,tikai nevajag jo krievijas senako un jaunako laiku vesturi neviens nav aizmirsis