ASV armija Lielvārdē izvietos helikopterus

asv armija

ASV armija Latvijā arī nākotnē uzglabās savu munīciju, bet Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē tiks izvietoti amerikāņu helikopteri, vizītē Latvijā paudis ASV armijas Eiropā komandieris ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžs (Frederick Ben Hodges).

Hodžs intervijā militāro ziņu portālam «Sargs.lv» uzsvēra, ka ASV karavīri turpinās rotācijas un mācības Latvijā.

«Mēs plānojam arī nākotnē šeit uzglabāt savu munīciju, savukārt Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē arī nākotnē tiks izvietoti mūsu helikopteri. Kamēr vien Latvija tam piekritīs, mēs turpināsim palīdzēt jūsu valsts aizsardzības stiprināšanā, tāpēc es esmu ļoti, ļoti optimistisks par nākotni, it īpaši šeit Latvijā,» teica Hodžs.

Runājot par Latvijas un ASV militāro sadarbību, ASV armijas Eiropā komandieris norādīja, ka Nacionālie bruņotie spēki nepārtraukti palielina un uzlabo savu apņemšanos pildīt pienākumus valsts aizsardzības jomā.

«Jūsu bruņotajos spēkos vienmēr ir dienējuši lieliski karavīri, bet tagad labi ir saredzams arī atbildīgo institūciju padarītais – Aizsardzības ministrija ir investējusi līdzekļus infrastruktūras attīstībā, piemēram, šeit NBS Ādažu militārajā bāzē, mācību poligonu attīstīšanā un paplašināšanā, bruņojuma un ekipējuma modernizācijas pasākumos – mani patiešām šoreiz pārsteidza tas, cik daudz darba šajā laikā ir paveikts. Protams, mūsu karavīriem patīk kopīgās mācības ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, jo viņiem ir kopīga karošanas pieredze Afganistānā,» stāstīja Hodžs.

Ģenerālleitnants pauda, ka amerikāņu karavīriem dzīvošana un mācīšanās Latvijā ir lieliska pieredze.

«Gan tiem mūsu karavīriem, kuri šeit dienēja pēdējo sešu mēnešu laikā un Latvijā ieradās no Fortstjuarta ASV Armijas bāzes Džordžijas pavalstī (Fort Stewart, Georgia), gan tiem, kas šeit ir tikko ieradušies no ASV bāzes Vičencā (Vicenza), Itālijā, – mūsu puišiem, bet jo īpaši mūsu jaunajiem līderiem tā ir lieliska iespēja. Tas ir liels pārbaudījums un atbildība mūsu vienību gados jaunajiem virsniekiem un instruktoriem. Un man ir jābūt pārliecinātiem, ka viņi izdarīs visu, kas būs nepieciešams, ka viņi maksimāli izmantos šo iespēju, ka mūsu karavīriem šeit būs nevainojama uzvedība, lai arī turpmāk amerikāņu karavīri Latvijā tiktu tikpat sirsnīgi sagaidīti kā līdz šim,» uzsvēra Hodžs.

ASV armijas Eiropā komandieris Latviju apmeklēja no 23. līdz 25. septembrim. Vizītes laikā viņš tikās ar NBS komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi, lai pārrunātu divpusējo sadarbību un Varšavas samita lēmumu īstenošanu.

Vizītes laikā ģenerālleitnants Hodžs apmeklēja Ādažu bāzi, kur tikās ar Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Ilmāru Ati Lejiņu, kā arī ar ASV karavīriem, kas operācijas «Atlantic Resolve» ietvaros pilda dienesta pienākumus Latvijā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rejs
Rejs

Varētu vækties klusiņām projām gan no Lielvārdes, gan no Latvijas. Kāmēr te būs amerikāņi, NATO un viņu metāllūžņi, tas ir tiešs apdraudējums Latvijas mieram, drošībai un naudas makam. Es ne vienam neko sliktu neesmu ne izdarījis, ne sliktu teicis, ne amerikānim, ne krievam, tapēc ne no viena nebaidos. Go home!