ASV aizsardzības ministrs brīdina par iespējamu karu Eiropā

Foto: AM/ Flickr

ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas augstākās amatpersonas otrdien brīdināja ASV senatorus, ka gadījumā, ja viņi apstiprinās palīdzību Izraēlai, bet samazinās finansējumu Ukrainai, uzvarēs Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vēsta Politico.com.

Putins gūs panākumus karā Ukrainā, ja ASV pārtrauks atbalstīt Kijevu, paziņoja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

“Es varu garantēt, ka bez mūsu atbalsta (Ukrainai – red.) Putins gūs panākumus,” otrdien, 31. oktobrī, ASV Senāta Apropriāciju komitejas sēdē sacīja Pentagona vadītājs: “Putins tikai kļūs spēcīgāks un viņam izdosies īstenot to, ko viņš vēlas, proti, sagrābt kaimiņvalsts suverēno teritoriju”.

Ostins arī uzsvēra, ka palīdzības nesūtīšana Ukrainai palielina varbūtību, ka amerikāņu karaspēkam kādu dienu varētu nākties cīnīties pret Putina spēkiem, aizstāvot kādu NATO sabiedroto Eiropā.

“Ja Putins gūs panākumus, viņš neapstāsies pie Ukrainas,” teica Ostins. “Ja jūs esat Baltijas valsts, jūs domājat, ka esat nākamās, un man nav šaubu, ka agrāk vai vēlāk viņš metīs izaicinājumu NATO, un mēs nonāksim kara apstākļos.”

Par iespējamiem kara draudiem Eiropā šonedēļ brīdināja arī Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Kā zināms, ASV prezidents Džo Baidens pieprasījis gandrīz 106 miljardus dolāru drošības pasākumu īstenošanai.

Lielajā finansējuma pieprasījumā Baltais nams centies apvienot arvien mazāk populāro atbalstu Ukrainai ar palīdzību Izraēlai, kas bauda plašu atbalstu abās partijās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lussia
Lussia

Un kamdeelj lai krievi uzbruktu teritorijai, kuru var savaakt BEZ militaariem pasaakumiem?

Jeblonskis
Jeblonskis

Krievijas armija ir beigusies. Tas bija skaidrs jau pēc 3. kara dienas, kad zaldāti apēda 3dienu līdzpaņemto un vairs nebija ko ēst. Visi Urāli un GAZiki nosprāga. Bruņmašīnās ir stobri, ir patronas, bet nav tēmekļu. Nozagti un iztirgoti ebay.
Nesen vel bija jauna hohma – lādiņi bez trotila, aizsūtīti uz fronti. Efektīvāk būtu katapults un ar akmeņiem mētāties, nevis ar tukšām konservu bundžām.
Kad šķiet ka tā armija vairs nespēj pārsteigt – viņi tomēr atkal patīkami pārsteidz.

Andris
Andris

Ukrainai tomēr vajadzēja ievērot Krievijas prasības, par tiesībām krieviem, kas ieceļojuši Ukrainā līdz 1994 vai 2014 gadam dzīvot Ukrainas teritorijā un prasībai par Nato kara bāzu neesamību Ukrainas teritorijā. Ukraina plauktu un zeltu, kā neitrāla valsts un nebūtu visa šī lielā posta, kas tagad notiek viņu teritorijā un un visas tās 100-tiem tūkstošu nāves un kroplības. Bet Zelenskis izvēlējās naudu un tagad viņi smird pa lielu gabalu……

levitkucins
levitkucins

Nauda nesmird

putlerkuce
putlerkuce

Bet krievu cūka gan smird.

Apinis
Apinis

BLM

Pateicīgā latvāņu nācija
Pateicīgā latvāņu nācija

Vienotības jaunais nosaukums?

pateicīgajam
pateicīgajam

Jei bogu, tev gan smadzenēs ir tikai viena rieva (tāpat kā pakaļā).

Rinka
Rinka

Latvāņu taktika būs parastā – atplest kājas

Minka
Minka

Latvāņi nāk no krievijas. Kad vaņka ir pillā, vinš pat bikses attaisīt neprot.

šaubos
šaubos

Ņemot verā cik lielā mērā Krievija, Putlera vadībā, ir izpumpējusies Ukrainā, es šaubos ka tā būtu spējīga uzsākt jaunu karu — ar NATO.

Kabājeva
Kabājeva

Vai tad tur rakstīts nato?