Asiņainais bizness: Latvija pērn bija lielākā viskija eksportētāja uz Krieviju

Latvija un Lietuva tiek apsūdzētas par alkohola eksportēšanu uz Krieviju. Saskaņā ar Krievijas valsts ziņu aģentūras “Ria Novosti” publicētajiem datiem 2023. gadā Latvija un Lietuva bija lielākās viskija eksportētājas uz Krieviju.

Tas notiek, neraugoties uz augsto spriedzi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un Rietumu sankcijām, ziņo Euronews.

Saskaņā ar Krievijas valsts ziņu aģentūras “Ria Novosti” publicētajiem datiem 2023. gadā Latvija bija lielākā viskija eksportētāja uz Krieviju.

“Ria Novosti” raksta, ka no 2023. gada janvāra līdz septembrim Krievija importēja viskiju par gandrīz 244 miljoniem eiro, kas ir gandrīz četras reizes vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā.

Lielākā daļa nāca no Latvijas, kas, pēc “Ria Novosti” teiktā, nosūtīja produktus 177,4 miljonu eiro vērtībā, kam seko Lietuva ar 26,9 miljoniem eiro.

Latvijas eksporta apjoms uz Krieviju 2023. gadā bija vairāk nekā 1,1 miljards eiro.

Vairāk nekā pusi no visa Latvijas eksporta uz Krieviju veidoja dzērieni, stiprie alkoholiskie dzērieni un etiķis. Latvija apsteigusi arī Itāliju vīna eksportā uz Krieviju. Latvija nosūtīja Krievijai vīnu 73 miljonu eiro vērtībā, savukārt Itālija – 68 miljonu eiro vērtībā.

“Latvija ir aktīvi atbalstījusi Ukrainu un pievienojusies centieniem panākt ES sankcijas pret Krieviju pēc tās iebrukuma. Tajā pašā laikā Latvija turpina kalpot kā galvenais Krievijas viskija avots, 2023. gadā nodrošinot vairāk nekā 70% no visa Krievijas viskija importa,” Euronews sacīja Džons Raits no “Moral Rating Agency” (MRA) – organizācijas, kas izveidota, lai novērtētu, vai Rietumu uzņēmumi ir izpildījuši savu solījumu pēc iebrukuma Ukrainā izstāties no Krievijas apgādes.

“Latvijas eksporta biznesa turpināšana uz Krieviju ir gan apkaunojoša, gan pretrunā ar pašas Latvijas vērtībām. Iekšēji mēs Morālā reitinga aģentūrā Latvijas viskija tirdzniecību dēvējam par “Viskija vārtiem” gan tāpēc, ka tā ir skandaloza, gan tāpēc, ka Latvija kalpo par vārtiem Rietumu alkoholisko dzērienu kompānijām uz Krievijas tirgu”.

Latvijas Bankas ekonomists Matīss Mirošņikovs “Euronews” sacīja, ka lai gan valsts jau sen ir bijusi starpnieks Rietumu uzņēmumiem, pēc Maskavas 2022. gada iebrukuma Ukrainā pieauga Rietumu preču reeksporta skaits: “Ja mēs paskatāmies, kur šīs preces tiek ražotas, kāda veida alkoholiskie dzērieni tie ir, mēs lielākoties redzam, ka tie ir ārvalstu izcelsmes, tie netiek ražoti šeit uz vietas.”

“Mēs neesam vainojami,” viņš piebilda. “Mēs esam uz robežas, un būs daži Rietumu eksportētāji, kas izmanto šo iespēju.”

Latvijas eksports nav pretrunā ar sankcijām, kas noteiktas pret Krieviju par iebrukumu Ukrainā 2022. gada 24. februārī.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Kā tad!Tirgoņi labi sēž uz Kremļa āķa un kalpo par ietekmes aģentiem un 5.kolonas sponsoriem.Tāpat pie agresora naudas neviens nevar tikt,vismaz Dzimtene ir jāpārdod.

Sehr gut
Sehr gut

Malači uzņēmēji! Ja var nopelnīt legāli, tad tā arī jādara. Nav ko tēlot svētos.

Otto
Otto

Apdzirdīt tos karojošos mužikus nav slikta ideja.

Jefiņš
Jefiņš

Būtu asiņains, ja viskijam kādas gādīgas rokas šo to piebērtu.

Tu domā ko runā?
Tu domā ko runā?

Un pretī saņemtu graudus vai miltus ar kaut ko piebērtu?

zemnieks
zemnieks

Graudus Latvija pati ražo. Nevajag importu.

@zemnieks
@zemnieks

ja jau nevajag, tad kāpēc importē?

zemnieks
zemnieks

Vajag dibināt graudu krātuvi. Kad ir liela raža, tur var graudus uzglabāt, bet kad slikta — ņemt no turienes ārā.

doma
doma

Nesaprotu. Visu laiku runā, ka ir slikti ka Eiropa “baro” krieviju – sūta naudu uz krieviju – tieši vai netiešie piem par naftu, gāzi vai mākslīgo mēslojumu – t.i. finanse krievijas kara mašinu. Bet te – tā nauda tiek IZŅEMTA no krievijas ar preci ko nevar izmantot militārā spēka palielinašanai. Sliktu ja LV pirktu krievijas alkoholu, bet šei t- Latviju izmanto (Latvija pelna) lai IZŅEMTU naudu no krievijas?!

Rooster Byron
Rooster Byron

PILNĪGI piekrītu. Lai tak dzer. Varētu pat kādu kravu uz frontes līniju aizlaist pa taisno. Tad tak pa šmigai nevarēs nekam trāpīt…. Labi. Ja nopietni, tikpat jau tur pa lielam visi dzer un trāpīgums tāds apšaubāms.