Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos tuvākajā laikā izceļot no Ukrainas

Edgars Rinkēvičs
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Ņemot vērā Krievijas radīto nopietno drošības apdraudējumu pie Ukrainas robežām un ticamus situācijas saasināšanās draudus, Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos tuvākajā laikā izceļot no Ukrainas, vēsta publikācija ĀM mājaslapā.

Izceļošanai ĀM aicina izmantot jebkuru no pieejamajiem drošajiem pārvietošanās veidiem – avioreisus vai sauszemes maršrutus, kas ved uz vai caur ES/NATO dalībvalstīm.

Latvijas valstspiederīgos, kuri pamatotu iemeslu dēļ nevar izceļot no Ukrainas, aicina reģistrēties Konsulārajā reģistrā  https://latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP139/Apraksts  vai pieteikties Latvijas vēstniecībā Kijevā https://www2.mfa.gov.lv/ukraine/vestnieciba un sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Ārlietu ministrija arī aicina šobrīd neceļot uz Ukrainu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” uzsvēra, ka kopā ar sabiedrotajiem analizētā informācija ir nopietna.

Viņš norādīja, ka tuvākajās dienās nevar izslēgt militāru eskalāciju un varbūt pat Krievijas tiešu iebrukumu Ukrainā. 

Ministrs atzina, ka informācija nav simt procentus pareiza, jo šādās situācijās līdz galam neko nevar prognozēt. Tomēr šajā gadījumā ministrija nākusi klajā ar paziņojumu, aicinot cilvēkus doties prom no Ukrainas. “Labāk brīdināt un atvainoties par lieku trauksmi, nekā kaut ko nogulēt,” sacīja Rinkēvičs.

Pašlaik tiekot turpināts pie diplomātiskām sarunām, un ir cerība, ka situācija normalizēsies. Tomēr notiek arī sagatavošanās darbi potenciālai krīzes eskalācijai.

“Nav runa par apdraudējumu mums vai NATO valstīm. Bet būs papildu drošības pasākumi,” stāstīja ministrs, norādot, ka tiek strādāts pie Austrumu flanga, kurā ietilpst arī Latvija, nostiprināšanas.

Ārlietu ministrijai ir ziņas par 900 cilvēkiem, kuri pastāvīgi dzīvo Ukrainā. Tomēr Latvijas valstspiederīgo skaits Ukrainā varētu būt pat trīs reizes lielāks, jo cilvēki dodas vizītēs pie radiniekiem, un ne visi reģistrējas Konsulārajā reģistrā.

Ārlietu ministrija brīdinājumu par situāciju izplata arī īsziņu veidā visiem Latvijā reģistrētajiem mobilo sakaru abonentiem, kuri patlaban uzturas Ukrainā, un informē, ka Latvijas vēstniecība strādā pilnā apjomā un pastiprinātā režīmā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
motorhead 1916
motorhead 1916

Ko tieshi noziimee vaardi MUUSU AICINAAJUMS? Homoseksuaalju, vai? Kas tas, vellos, par MUUSU? Ja tas ir oficiaals ministrijas noraadiijums, tad taa tas arii jaasauc, vai ne?

korekcija
korekcija

Nevis “valstspiederīgos”, bet latviešus. Okupanti lai paliek, jeb dodas atpakaļ uz roģinu.

Rinka
Rinka

labāk aicini Ukrainu izpildīt Minskas vienošanos !

Dīvaini
Dīvaini

Par spīti visiem aicinājumiem, Bloomberg sagatavotajiem virsrakstiem un jau sagatavotajām sankciju paketēm, Putins uz karu neierodas.
Acīmredzot, ja ukraiņi paši nesāks, tad pie kariņa neviens netiks, bet izskatās, ka vajag. Covids beidzas vajag ko citu.

ккк
ккк

Ārlietu ministrija arī aicina šobrīd neceļot uz Ukrainu.

Я типа к бабуле не могу поехать?))))

Да щас