Arī NATO valstis var tikt iesaistītas konfliktā Sīrijā, brīdina ģenerālis

NATO valstis

Konfliktam Sīrijā ir potenciāls eskalēties ārpus šīs valsts teritorijas, iesaistot tajā arī NATO valstis, brīdina NATO Apvienoto spēku pavēlniecības štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domrēze (Hans-Lothar Domröse).

Ģenerālis atzina, ka šobrīd Sīrijā valda ļoti saspīlēta situācija. «Minhenes drošības konferencē [aizvadītās nedēļas nogalē] tika panākta vienošanās, ka nedēļas laikā Sīrijā varētu iestāties pamiers. Es nezinu, vai tas ir iespējamas. Mēs visi vēlamies apturēt šo brutālo karu, jo tajā nav uzvarētāju – tūkstošiem cilvēku ir nogalināti, infrastruktūra sagrauta, bēgļu gaitās dodas valsts iedzīvotāji,» teica Domrēze.

Runājot par iespējamu Turcijas sauszemes operāciju Sīrijā, ģenerālis atzina – ir iespējams, ka Turcijas un Krievijas spēki varētu militāro operāciju laikā šajā valstī satikties un iesaistīties savstarpējās sadursmēs. «Šobrīd tas vēl nav noticis. Mēs ceram, ka no tā varēs izvairīties. Mēs ceram, ka varēs izvairīties no kara eskalācijas un no tā, ka tajā iesaistīsies NATO valstis,» pauda ģenerālis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Turcija bombardē kurdu kaujinieku pozīcijas Sīrijas Alepo provincē un līdz šim nav ņēmusi vērā starptautiskās sabiedrības aicinājumus pārtraukt uzbrukumus. Turcija uzskata Sīrijas kurdu Demokrātiskās savienības partiju (PYD) un tās militāro spārnu Tautas aizsardzības vienības (YPG) par Turcijā aizliegtā kurdu separātistu grupējuma «Kurdistānas Strādnieku partija» (PKK) atzariem.

Tāpat izskanējis, ka Turcija gatavojas sauszemes operācijai Sīrijā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar