Ar Latvijas un Lietuvas atbalstu septembrī Baltkrievijai piegādāti droni

droni
Ekrānkopija

Latvija un Lietuva bija atbildīgas par kontroles bezpilota lidaparātu jeb dronu piegādēm Baltkrievijai septembrī – laikā, kad pēc prezidenta vēlēšanām pret protestētājiem vērsās varasiestādes, ziņo Eng.lsm.lv, atsaucoties uz “EU Observer” ziņojumu.

15 droni tika piegādāti Baltkrievijas varasiestādēm 850 000 eiro vērtā projektā, ko koordinēja Latvija un Lietuva. Tie tika nodoti 16. septembrī – vairāk nekā mēnesi pēc apšaubītajām prezidenta vēlēšanām.

Ziņojumā norādīts uz Latvijas un Lietuvas diplomātu pausto cerību, ka Baltkrievijas varas iestādes pieturēsies pie noteikumiem, kurus tās ignorējušas citās jomās, un izmantos dronus tikai uzdevumiem, kuriem paredzēta to piegāde. Piemēram, katastrofu novēršanai, nevis demonstrantu un opozīcijas uzraudzībai.

“Šis aprīkojums jāizmanto tikai tiem iemesliem, kam tas ir nodrošināts,” tā “EU Observer” sacīja vārdā nenosaukts Latvijas diplomāts.

Tikmēr Baltkrievijas Valsts tiesu ekspertīžu komiteja apliecināja, ka ir saņemti 15 jauni droni. Tas noticis, pateicoties Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmai, to līdzfinansē Eiropas Savienība (ES).

Aprīkojums tiekot izmantots projektā “Jaunas tiesu medicīnas tehnoloģijas nozieguma vietas apskatei un sabiedrības drošības stiprināšanai”.

Vairāk par Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas programmu atrodams projekta oficiālajā mājaslapāProgrammai ir arī biroji Viļņā, Daugavpilī un Minskā.

“Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta ietvaros stiprina attiecības, paaugstina kapacitāti un veicina dalīšanos pieredzē starp cilvēkiem un organizācijām no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, īstenojot kopīgus projektus. Galvenais mērķis ir paaugstināt vispārējo dzīves kvalitāti pierobežas reģionos,” vēstīts mājaslapā.

Konkrētais projekts – dronu piegāde – vairāk saistīts ar Lietuvu un Baltkrieviju. Latvija tajā iesaistīta tikai kā daļa no programmas, kas piegādi finansēja.

Galvenās iesaistītās institūcijas ir Lietuvas policijas kriminālistikas centrs un Baltkrievijas Republikas Valsts tiesu ekspertīžu komitejas centrālais birojs. Noteikts, ka “galvenais sagaidāmais darbību rezultāts ir izmeklēšanas efektivitātes palielināšanās lielās teritorijās”. Būs vajadzīgs astoņas reizes mazāk laika, lai dabūtu detalizētu aprakstu un mērījumus par robežas teritoriju.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
reņģe
reņģe

Normāls darījums. Lai suņi rej! Veiksmi!

nenieka
nenieka

Nu bet kā var nepalīdzēt, ja to visu labi apmaksā Brisele? Tāds bija uzdevums prodžektam un kurš gan grib neattiecināmus izdevumus? Un par ko tad uzturēs visu to prodžektu koordinatoru, superekspertu, kafijas pienesēju utt. baru? Kurš kantorīts Latvijā to visu bīdīja? LIAA vai VIAA, vai … visur jau pietiek ļoooti daudz īpaši apdāvinātu ierednīšu un darbinieku

Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Diemžēl šie droni darbosies kā cenzūras līdzeklis. Policistiem būs ļoti viegli iegūt lietišķos pierādījumus. Nabaga baltkrievu opozicionāri! Vai ir kāds likums, kas ļauj svešu dronu savā privātīpašumā nomētāt ar akmeņiem vai arī ar dubļiem? Ar skaudību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #SkauģuSkauģis