Apvienoto reaģēšanas spēku komandieris: Vajadzēs izmantot arī jaunas un oriģinālas pieejas

draudi

Mēs dzīvojam nedrošā laikā. Draudi, ar kuriem mēs saskaramies ne tikai šeit, Eiropā, bet arī visā pasaulē, ir ļoti ievērojami. Tā intervijā aģentūrai LETA pauda Lielbritānijas Pastāvīgo apvienoto spēku un Apvienoto reaģēšanas spēku komandieris ģenerālmajors Stjuarts Skītss. 

Apvienoto reaģēšanas spēku komandieris uzskata, ka pret draudiem vajadzēs izmantot arī jaunas un oriģinālas pieejas. Tās iecerēts īstenot ar Apvienotajiem reaģēšanas spēkiem.

Skītss skaidro, ka Apvienotie reaģēšanas spēki ir globāli reaģēšanas spēki. Tos veido septiņas valstis – Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Nīderlande un Norvēģija.  Tas nozīmē, ka tie var darboties jebkur pasaulē. Vairāku spēku klātbūtne, pēc viņa teiktā, ļauj arī piedāvāt dažādas iespējas mūsu militārajiem un politiskajiem līderiem. «Ja konkrētajā gadījumā un konkrētos apstākļos tas būtu nepieciešams, spēki varētu kļūt par iespēju karavīru izvietošanas gadījumā,» izteicās komandieris.

Jautāts, ko viņš domā ar vārdu «neierasti» attiecībā uz draudiem, Skītss paskaidroja, ka tie ir draudi, ko var radīt dažādas slimības, civilie draudi, tāpat tie varētu būt nemieri, kā arī tas varētu būt terorisms.

«Apvienotie reaģēšanas spēki spētu pielāgoties, lai uz tiem atbildētu. Līdz ar to, tā teikt, atšķirīgi cilvēki un spēki darītu atšķirīgas lietas – sekotu atšķirīga reakcija, kas būtu pilnībā atkarīga no mums priekšā esošās problēmas,» skaidroja ģenerālmajors.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar