Anonīmi, bet prātīgi ieteikumi Latvijas aizsardzības stratēģiem

aizsardzība

Bloga “Vara bungas”autors uzdūries ļoti labam komentāram pie LA.lv raksta. Tā kā autors ir centies nodot vēstījumu  “stratēģiem” un rakstīja no sirds, piedāvājam to arī mūsu lasītājiem.

Andrejs 24. novembris, 2017 11:13:

“Pirms pāris dienām bija ziņa, ka Gruzija pērk no ASV, šķiet, 400 Džavelin prettanku raķetes un vairākus desmitus to palaišanas iekārtas. Summa bija pat mazāka (ap 75 milj.), nekā šāgada Latvijas armijas budžeta pieaugums. Ceru, ka komentārus lasa armijas stratēģi. Tāpēc aicinu tuvāko gadu iepirkumos koncentrēties nevis uz bruņutehnikas iepirkumiem vai būvniecību, bet

1) pirkt prettanku raķetes. Spike ir labi, bet vai x stundā no Izraēlas dabūsi raķešu papildinājumus? Šaubos. Gruzīniem 2008. gadā tas neizdevās. Jāpērk Amerikas Džavelīni, jāslēdz līgumi ar poļiem par viņu ražoto Spike piegādēm. Sabiedrotie nepievils.

2) Tuvajām pretgaisa distancēm, protams, jāpērk Stingeri. Ir vērts ar Poliju runāt par viņu ražoto Iglu kopiju iegādi, jo pēc rādītājiem poļu Iglas ir labas, bet daudz lētākas par Stingeriem. Prettanku un pretgaisa raķešu krājumam jābūt vismaz 2,5 – 3 tūkstošiem. Kāpēc tik daudz? Apskatiet Čečenijas kara atskaites par tajā iesaistītās tehnikas iesaisti. Patriot pretraķešu sistēmas un aviācija Latvijai finansiāli nav paceļamas, tāpēc jāvienojas ar sabiedrotajiem par “tālo,augsto debesu”aizsardzību.

3) Jāpasūta mūsu zinātnei izstrādes, kuras noslāpē potenciālā agresora radiosakaru, radaru, precīzās tēmēšanas sistēmas. Jāpadara pretinieks kurls un akls. Tāpat jāpērk pasaules izstrādes, vai jārada pašiem tehnoloģijas, lai padarītu mūsu karavīrus neredzamus siltumvizoriem, nakts tēmekļiem, tehniku – radariem.

4) Karavīriem ekipējumā jābūt siltumvizora tēmeklim un nakts tēmekļa uzlikai dienas optikai. Kā pirmajam ierocim jābūt nevis kechleram,bet vieglam tālšaušanas ierocim –Remington MSR vai labākam. Kā otrais tuvcīņas ierocis jāpērk kompaktie bullpap automāti – mums nav tik daudz karavīru, lai varētu skraidīt ar kalašņikova tipa automātiem, to var atļauties lielās armijas.

5) ekipējumam – jāpasūta mūsu zinātniekiem, lai kopē vai rada unikālas bruņuvestes katram karavīram, tās jāražo Latvijā.

6) Jāaizmirst par frontālā kara taktiku. “Pozicionējies, sit, maini pozīciju un sit sāpīgi vēlreiz” – tā ir mūsu taktika – maksimālā attālumā, maksimāli nekādas tuvcīņas. Ģeodēzistiem jau tagad “jāpiešauj” katra pozīcija, jāveido kā medniekiem “Vārnu kājas” šaušanas sektoriem.

7) Maksimāli jādekoncentrē visi ieroči un munīcija, nekādas lielās noliktavas kā raķešmērķi, bet dekoncentrācija līdz karavīra, zemessarga, nodaļas līmenim.

8) Bruņutranspots jāražo Latvijā uz vietas, kā donorus izmantojot veiksmīgāko civilo visurgājēju bāzes – ja kuģus varam uzbūvēt, tad arī bruņumašīnas nav problēma uzmetināt. Kā labs piemērs ir zviedru gaubices “Archer” bāze. Apskatiet googlē , kā karjeru dampers pārvērsts par kara tehniku. Nevajag tērēt naudu dārgām bruņumašīnām. Starp citu, 2008. gada Gruzijas kara veterāns stāstīja, ka visefektīgāk darbojās nevis viņu tanku vienības, bet mobilās grupas, kuras pārvietojās ar kvadracikliem un bija bruņotas ar prettanku un pretgaisa ieročiem.

9) Droni izlūkošanai+uzbrukumam, citas mūsu gudro galvu izstrādes jāpērk armijai. Gaubicu iepirkums bija labs, jāpērk vēl un jāgatavo, tāpat kā snaiperiem pozīcijas? Droši vien gaubicēm amerikāņu Eskalibur kaut nedaudz būtu jāiepērk, jo tāda munīcija 25-30-40 km attālumā faktiski aizvieto aviāciju. Ar prātu izsverot katru iegādi un tehnoloģiju, arī mūsdienās var uzbūvēt Mannerheima AIZSARDZĪBAS līnijai ko līdzīgu,varbūt pat jaudīgāku.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: varabungas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Konuakal
Konuakal

Kompjūterspēļu paaudze sāk militārās stratēģijas izdomāt. Nu gan būs.

skudris
skudris

Es neticu šim eksperta viedoklim. Principā ar Mannerheima līnijas izbūves ierosinājumu vajag pietikt, lai saprastu, ka zināšanas par moderno mobīlu karu ir fragmentāras. Ierosinājumi mēģināt daudz ko ražot pašiem – ir dumji, jo mēs nepretendējam (un arī nepretendēsim uz reģionālas lielvaras statusu). Turklāt, ja atzīstam, ka aviācija un tālās PGA nav paceļama, tad kāpēc lai pēkšņi būtu paceļams savs militāri industriālais komplekss, kas prasa specifiskus un liela apmēra ieguldījumus pētnieciskajā darbā, ražošanas iekārtās un mazapjoma partiju ražošanā? Kāpēc pēkšņi nopirkt no tiem, kas ražo labas, pārbaudītas mantas ekonomiski pamatotā apmērā ir nelietderīgi? Aicinājums atteikties no Spike raķetēm ir sviests. Kur… lasīt vēl »

Rich
Rich

Jēga no raksta ja mūsu zemessargi 21.gadsimtā rok ierakumus?