Al-Qaeda atklāj, kas iedvesmoja bin Ladenu veikt 11.septembra teroraktu

al-quaeda

Starptautiskais teroristu tīkls “Al Qaeda” publicējis materiālu, kurā pirmoreiz atklājis, kas iedvesmojis organizācijas līderi Osama bin Ladenu īstenot 2001.gada 11.septembra teroraktu ASV, vēsta izdevums The Independent.

Publikācijā teikts, ka Osama bin Ladenu iedvesmojusi 1999.gada 31.oktobrī notikusī EgyptAir 990.reisa lidmašīnas katastrofa virs Atlantijas okeāna. Laineris lidoja no Losandželosas uz Kairu un aviokatastrofā bojā gāja 217 cilvēki, no kuriem lielākā daļa bija amerikāņi.

Par vainīgu notikušajā tika atzīts 59 gadus vecais lidmašīnas pilots Hamils al Batuti, kurš noskaitījis lūgšanu neilgi pirms autopilota vadības režīma atslēgšanas un lidmašīnas vadības pults pamešanas, kā rezultātā gaisa kuģis avarēja.

Kad bin Ladens izdzirdējis ziņu par aviokatastrofu, teroristu līderis jautājis: „Kāpēc gan viņš neietrieca lidmašīnu kādā ēkā?” Tieši tad starptautiskā teroristu tīkla “Al Qaeda” vadonis sācis plānot uzbrukumu Pasaules tirdzniecības centram Ņujorkā, vēsta The Independent.

Kā zināms, 2001. gada 11. septembrī četras teroristu pašnāvnieku grupas ar nolaupītām pasažieru lidmašīnām ietriecās Pasaules Tirdzniecības centra 110 stāvu augstajās ēkās – “dvīņu torņos” – Ņujorkā, kuras drīz pēc trieciena sabruka. Vēl viena lidmašīna ietriecās Pentagona celtnē Vašingtonā, bet ceturtais lidaparāts, kurš virzījies uz Balto namu, mērķi nesasniedza un avarēja Pensilvānijā.

Uzbrukumos gāja bojā 2973 cilvēki, vēl vairāki joprojām ir bezvēsts pazuduši. Visvairāk cilvēku – 2602 – gāja bojā sagrūstot Ņujorkas augstceltnēm, starp bojāgājušajiem ir 343 ugunsdzēsēji un 60 policisti, kuri ieradās notikuma vietā pēc lidmašīnu ietriekšanās torņos. Gandrīz 9000 cilvēku tika ievainoti.

al-qaeda

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Independent

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andris
Andris

Beidziet izplatīt pasakas :) Ņujorkā sabruka 3. ēka – WTC7 – kurā neviena lidmašīna neietriecās. Pastāv versija, ka arī Dvīņu torņos lidmašīnas neietriecās, bet tas lai paliek kā ir, jo būtību nemaina. Visas trīs ēkas sabruka ātrāk nekā Skrundas lokatora jaunā ēka, bet to, kā mēs visi zinām, uzspridzināja no iekšpuses pēc ilgas un rūpīgas sagatavošanas. Pentagonā vispār nav nevienas pazīmes, ka tā būtu bijusi lidmašīna. Ceturtā lidaparāta it kā nokrišanas vietas bildes tagad var ērti salīdzināt gan ar MH17, gan ar Sinajā nokritušās krievu lidmašīnas katastrofas vietas bildēm. Ko Osama alā teicis, to jau noteikti tagad dokumentāli var uzzināt… lasīt vēl »

A vai L?
A vai L?

Andri vai tevi nolaupīja citplanētieši? Domā Tu zini īsto stātu? Pateikšu noslēpumu Tu nekad nezināsi.. jo Tu tā kā bērns pat nespēj izprast detaļas.

Jānis
Jānis

Un tu savā naivajā optimismā ticēsi visam, ko raksta un stāsta plašsaziņas līdzekļi.