Aizsardzības ministrs Bergmanis: Latvija nav NATO vājais posms

ministrs Bergmanis

Latviju nevar uzskatīt par NATO vājo posmu, jo mūsu karavīri jau iepriekš ir pierādījuši savas spējas un šobrīd valstī notiek strauja militārās jomas attīstība, norāda aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Viņš negribot piekrist apgalvojumam, ka Latvija līdz ar pārējām Baltijas valstīm ir NATO vājais posms. Mūsu valsts iepriekš pierādījusi savas spējas piedaloties dažādās misijās, piemēram Latvijas sadarbība ar ASV Afganistānā tikusi novērtēta visaugstākajā līmenī. Arī citos kritērijos Latvijas karavīri vienmēr esot starp labākajiem, sacīja aizsardzības ministrs Bergmanis.

“Piemēram, Eiropas Savienības kaujas grupā mēs esam pārstāvēti ar Zemessardzi, kamēr citas valstis ar profesionāliem karavīriem. Tas ir visaugstākais novērtējums mūsu Zemessardzes sagatavotībai, ja viņi tiek novērtēti citu valstu profesionālo karavīru līmenī,” klāsta ministrs. Taču viņš neiebilst, ka uzlabojumi ir nepieciešami infrastruktūrā, ieročos un aprīkojumā. Tur veidojušies robi vēsturiski,  taču tie tiekot aizpildīti.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijas militārā infrastruktūra ir raksturojama kā laba, politiķis teica, ka atbilde ir atkarīga no tā, ar ko salīdzina. “Ja salīdzinām ar ASV, kam aizsardzības budžets ir 600 miljardi, tad droši vien būs sarežģīti tā teikt. [Savukārt] Somijas aizsardzības budžets ir 3,2 miljardi, bet mums tas ir 367 miljoni,” sacīja aizsardzības ministrs Bergmanis. Vienlaikus viņš uzsver, ka ja raugās uz to, ko Latvija maksimāli varētu darīt aizsardzības jomā – viss esot augstā līmenī. “Mēs darām visu, ko varam, cilvēki darbojas pārguruši. Protams, iepriekš ir bijuši robi, bet par tiem es nevaru komentēt. Šobrīd notiek ļoti strauja attīstība,” teica ministrs.

Runājot par NATO karavīru izvietošanu Latvijā, pašlaik vēl esot grūti pateikt, kad Latvijā ieradīsies pirmie sabiedroto spēki. Vēl neesot zināms, kuras valsts militārās vienības tiks izvietotas Latvijā, cik lielā apmērā, kā arī kāda tipa. “Vai tie būs kājnieki vai mehanizētie kājnieki, gaisa spēki vai citas militārās vienības – pagaidām tas vēl nav skaidrs,” pauda Bergmanis.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Laila
Laila

Tas puika laikam jūtas pieaudzis. Viņš man atgādina Sprīdīti ar kulīti pār plecu, kurš grib izzināt kas tad tur ir aiz tā apvāršņa?
Raimond tur ir kirdik priekš tādiem auniem kā tu.
Šitais drauga vairs nav kinderspiele.

Watcher
Watcher

Ministram patīk nēsāt Breitling Navitimer pūlksteni.