Aicina stāties Zemessardzē un būt gataviem “X stundai”

zemessardze

“X stunda” – tas ir nopietni un zemessargiem pēc zvēresta došanas jābūt gataviem reiz vērst ieroci pret ienaidnieku, laikrakstā “Latvijas Avīze” raksta žurnālists un zemessargs Atis Klimovičs.

Viņš norāda, ka pat pret potenciālu apdraudējumu ir jāizturas ļoti atbildīgi, tāpēc valstij ir nepieciešami spēcīgi bruņotie spēki, tostarp arī Zemessardze.

Kā raksta žurnālists un arī zemessargs Klimovičs, gatavība ārkārtas pārbaudījumam, vēlme un spējas sevi šādā situācijā pasargāt apliecina zināmu izaugsmi.

Lai arī militārs konflikts mūsu valstī pēc speciālistu atzinuma šajā brīdī ir faktiski neiespējams, labāk tam būt gataviem, pat ja tas nekad nenotiks, norāda žurnālists.

“Gudri cilvēki un gudras nācijas no nepatīkamām situācijām cenšas izvairīties, un to var panākt arī ar gatavību “X stundā” nenolaist rokas, bet kopīgiem spēkiem sevi aizstāvēt. [..]

Arī Zemessardzes komandieris [brigādes ģenerālis] Egils Leščinskis ir pārliecināts par Latvijas spējām sevi nosargāt, ja ar to nodarbojas visa sabiedrība kopā.”

Tāpat viņš atzinīgi vērtē pēdējos gados aktīvi sākto bruņoto spēku mehanizāciju, kas, viņaprāt, krasi uzlabo kaujas spējas. Līdzīga situācija šobrīd notiekot arī mūsu kaimiņzemēs – Lietuvā un Igaunijā.

“Ja visas trīs valstis nākotnē spēs labi uzskatāmi norādīt, ka kopīgi aizstāvēs savu neatkarību, no “X stundas” ar lielu varbūtību varam izvairīties,” raksta A. Klimovičs.

Viņš arī pauž neizpratni par kādā no Latvijas lielajiem laikrakstiem publicēto, ka “finansējums bruņotajiem spēkiem nesamērīgi uzpumpēts, aizsedzoties ar apgalvojumu par X stundu”. Viņaprāt, tādā veidā sabiedrība tiek maldināta, mudinot uzskatīt, ka gatavības uzturēšana šādai situācijai un griba aizstāvēties ir tikai naudas tērēšana.

Kā raksta A. Klimovičs, to, ka Baltijas valstis domā par savu aizsardzības spēju stiprināšanu, parāda kaut vai Igaunijas piemērs. Igaunijas Zemessardzes jeb  “Kaitseliit” (“Aizsardzības līga”) komandieris paudis, ka tuvākajos gados uz brīvprātības principa balstītos spēkus vēlas palielināt par 40 tūkstošiem cilvēku, turklāt tajos atrastos vieta dažādiem speciālistiem, ne tikai kaujas vienībās. Klimovičs uzskata, ka līdzīgs ceļš ejams arī Lietuvai un Latvijai.

“Neatkarības gados daudzi esam nopelnījuši naudu, iekopuši mājas, labi atpūtušies, un tagad, iespējams, ir atbilstošs brīdis padomāt, ar ko varam savai valstij pateikties,” norāda žurnālists.

Kā viens no veidiem, kā to izdarīt, viņaprāt, ir kļūt par rezerves karavīru vai zemessargu.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas arī vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Čeburaška
Čeburaška

Galīgi vienalga, lai valsts sāk ar sevi, lai mums būtu ko aizsargāt, savādāk nekādas jegas un vēlmes nav un diez vai būs 👍

vaimanātājam
vaimanātājam

Latvija pasaules kontekstā ir viena no turīgām valstīm, nevis trūcīgām. Neaizmirsti to!

Aizsargs
Aizsargs

Nau jau 30 tie, ja nedod dievs kas notiks, mūs vienkārši noslaucis. Populistisks un nemieru raisoss raksts.

Uzvārds
Uzvārds

Un? Tad tavs ieteikums stāvēt uz ceļiem un gaidīt?

šarikov
šarikov

Na učot vozmusj, a vojevatj – shish s maslom.

Jarhead
Jarhead

”Neatkarības gados daudzi esam nopelnījuši naudu, iekopuši mājas, labi atpūtušies” – šis ir labais… Es esmu nu jau gandrīz 20 gadus nodienējis un pēc pāris gadiem būšu knapu kredītu dzelzbetona paneļniecē nomaksājis. Varbūt tiešām lai dien kam tik labi klājas.

Zemessargs
Zemessargs

Par, ko man jāpateicas??? Ka galus kopā kā četru bērnu tēvs nevaru savilkt?

prātvēdērs
prātvēdērs

Jādzīvo gudrāk — netaisīt parādus, nepirkt gatavus ēdienus, neskriet pakaļ “modēm”, nepirkt visas patēriņpreces tikai tādēļ, ka kaimiņš tā dara, un dzert mazāk arī …