300 000 NATO karavīru izsludināta paaugstināta trauksme

NATO Baltijas valstis

Līdz 300 000 NATO karavīru izsludināta paaugstināta trauksme, ņemot vērā augošo spriedzi starp Krieviju un Baltijas valstīm. Tā pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Stoltenbergs intervijā «The Times» atklāja, ka alianse cer uzlabot tūkstošiem karavīru reakcijas laiku. Mērķis – lai ļautu tiem labāk un efektīvāk reaģēt uz potenciālām kaujas situācijām.

«Mēs esam redzējuši, ka Krievija ir daudz aktīvāka daudzos virzienos. Mēs redzam, ka Krievija uzstājīgi daudzu gadu garumā īsteno būtisku militāro attīstību – kopš 2000. gada ir trīskāršoti aizsardzības izdevumi, tiek izstrādātas jaunas militārās iespējas, notiek armijas mācības un pret kaimiņiem tiek izmantots militārs spēks. Mēs arī esam redzējuši, kā Krievija Eiropā starp NATO dalībvalstīm izmanto propagandu, un tieši tas ir iemesls, kāpēc NATO atbild. Mēs atbildam ar lielāko mūsu kolektīvās aizsardzības pastiprinājumu kopš Aukstā kara,» viņš teica.

Stoltenbergs intervijā atteicās nosaukt konkrētu skaitu karavīru, kuriem izsludināta paaugstināta trauksme, taču Lielbritānijas vēstnieks NATO sers Adams Tomsons atklāja, ka šis skaitlis ir ap 300 000.

Tomsons arī skaidroja, ka NATO mērķis ir atrast veidu, kā karavīrus mobilizēt divu mēnešu laikā, lai gan parasti šis process ilgst apmēram sešus mēnešus.

Lielbritānijas vēstnieks NATO pievienojās viedoklim, ka alianse ar savām darbībām atbild spiegošanai, hibrīdkaram un kiberuzbrukumiem no Krievijas un citām valstīm, kas nav NATO dalībvalstis.

NATO militārās aktivitātes saistītas ar Krievijas īstenoto Krimas aneksiju 2014. gadā, kā arī mērķi dot papildu garantijas un drošības sajūtu ekspadomju valstīm, to vidū arī Lietuvai, Latvijai un Igaunijai.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Miers
Miers

Kara kurinātāji cenšas raīt karu kur nemaz tā nav izsakot melīgus apgalvojumus kā šis ”ņemot vērā augošo spriedzi starp Krieviju un Baltijas valstīm. ” Kuri tad ir tie planpratiņi Baltijā kas gribētu karot ar Krieviju un kurš Krievijā grib karot ar Baltijas valstim? Nav tādu muļku kas to vēletos. Stoltenbergs kurina karu lai tik ASV militārā rūpniecība varētu uzvārīties uz jauna kara rēķina. Cerams ka nekas nesanāks.