Vīns, piens, maize, cukurs – ko tie dara ar tavu seju

Vīns, piena produkti, garda maizīte un konfektes ir teju ikviena cilvēka ēdienkartē, vai ne? Arī to ļaužu, kuri sen aizmetuši mēslainē spoguli, jo nespēj palūkoties uz savu attēlu tajā – pretī raugās nogurusi, pelēka, pumpaina seja. Bet varbūt vienkārši ir jāizrevidē ēdienkarte?

Kanādiešu ārste-terapeite un dermatoloģijas speciāliste Nigma Taliba, uzmetot tikai paviršu skatienu cilvēka sejai, spēj noteikt, kādus produktus viņš lieto uzturā un kuri no tiem kaitē viņa veselībai un bojā izskatu. Sejas āda „pastāsta” par visu – ir tikai jāiemācās saprast organisma raidītie trauksmes signāli, norāda ārste.

 vins-piens-maize-ko-tie-dara-ar-tavu-seju-00

Pati 43 gadus vecā ārste, kuras klientu lokā ir daudzas kinozvaigznes, tam spilgts piemērs – par to varam pārliecināties, aplūkojot viņas fotogrāfijas vietnē Instagram. Pateicoties pareizam uzturam, viņa izskatās lieliski.

Šķiet, ka visiem ir skaidra teorija – alkohola pārmērīga lietošana un nepietiekams miegs agrāk vai vēlāk noteikti uzliks zīmogu sejai. Tāpat arī kaitīgie uztura ieradumi: kāds, varbūt pats to nemaz neapjauzdams, pārāk daudz uzturā lieto miltu izstrādājumus un saldumus, kāds nespēj iztēloties savu dzīvi bez piena produktiem un uzskata tos par vērtīgiem veselībai, bet patiesībā tie cilvēka organismam nodara postu.

Daktere Nigma ilgajos darba gados ir pārliecinājusies, ka visvairāk labam izskatam kaitē:

  1. glutēns jeb lipeklis (kviešu, rudzu, miežu, auzu vai to krustoto šķirņu olbaltumviela un tās atvasinājumi);
  2. piens un piena produkti;
  3. cukurs;
  4. alkohols.

Tieši šie produkti, kā apgalvo ārste, visbiežāk ir vainojami nelāgam izskatam – uz sejas sarodas pūtītes un pinnes, tūska, mainās sejas krāsa, agri parādās krunciņas un nokarena āda.

Izpētiet savu seju spogulī, un jūs sapratīsiet, no kuriem produktiem būtu labāk atturēties.

 

Vīns

Ja sieviete katru vakaru izdzers pāris glāzes vīna, viņas seja drīz vien izskatīsies šāda:

vins-piens-maize-ko-tie-dara-ar-tavu-seju-01

Raksturīgākās pazīmes: redzamas līnijas, krunciņas un apsārtums starp uzacīm (šī sejas zona rāda aknu stāvokli), nokareni plakstiņi, paplašinātas poras, sausa āda ar sīku grumbiņu tīklu, apsarkuši vaigi (tas pats notiek, ja pārāk daudz uzturā lieto asus un karstus ēdienus), dziļas grumbas ap degunu.

Ko darīt: vismaz trīs nedēļas nelietot alkoholu, lai atjaunotos zarnu trakta normāla vide, bet pēc tam ievērot „80/20” likumu: 80% laika atturēties no alkohola lietošanas, bet 20% baudīt labu vīnu (uzsvars uz vārda „baudīt”). Vislabāk izvēlēties sauso vīnu, resp. dzērienu, kurā ir mazāk cukura.

 

Cukurs

Kūciņas, miltu izstrādājumi, baltie rīsi organismā ātri pārvēršas cukurā, kas rada insulīna līmeņa celšanos, kas savukārt izstrādā stresa hormonu kortizolu. Un sejas āda izskatās šāda:

vins-piens-maize-ko-tie-dara-ar-tavu-seju-02

Raksturīgākās pazīmes: krunkaina, pumpaina piere (šī zona rāda, kā darbojas gremošanas sistēma), nokarena āda zem acīm, novārdzis izskats, izsitumi uz visas sejas (bieži strutojošas un sāpīgas pūtītes; tās var „izdīgt” arī uz pleciem un krūtīm), plāna āda, bāla, pelēka sejas krāsa.

Vēl kāda interesanta pazīme – uzacis. Insulīna līmeņa strauja paaugstināšanās ļoti slikti ietekmē aizkuņģa dziedzeri, kas visa cita starpā ir atbildīgi arī par uzacu „labklājību”. Tātad, ja piepeši atklājat, ka jūsu uzacis ir kļuvušas plānas un vērojama ādas lobīšanās, to var uzskatīt par signālu tam, ka dziedzeris strādā stresa režīmā.

Ko darīt: pilnībā atteikties no „papildu” cukura lietošanas uzturā: kūkām, cepumiem, saldu augļu sulām, rafinētiem ogļhidrātiem un citiem produktiem, kuru sastāvā ir daudz cukura. Bet nedariet to strauji, samaziniet saldumu patēriņu pakāpeniski.

 

Piens un piena produkti

Šajā attēlā redzamā seja liecina, ka organisms nespēj tikt galā ar laktozi (to satur ne tikai piens, bet arī piena produkti – siers, jogurts, krējums utt.):

vins-piens-maize-ko-tie-dara-ar-tavu-seju-03

Raksturīgākās pazīmes: piepampuši plakstiņi, maisiņi un tumši loki zem acīm, mazas baltas pūtītes un izsitumi uz zoda (šī zona atbilst reproduktīvajiem orgāniem).

Ja jums garšo piens, der zināt, ka vienā glāzē ir vairāk nekā 20 hormonu un ķīmisku savienojumu, gan dabiskas izcelsmes, gan arī tie, ar kuriem baro govis (visbiežāk tās ir antibiotikas, preparāti pret sēnīšu slimībām, augšanas aktivizētāji, pretsāpju līdzekļi). Tie visi var mainīt hormonu balansu un kļūt par cēloni pārmērīgai ādas šūnu augšanai, kas savukārt aizdambē poras un „iemūrē” tajās baktērijas.

Ko darīt: atteikties no piena produktu lietošanas uzturā vismaz trīs nedēļas – ja tas ir jūsu sliktās sejas ādas īstais iemesls, izskats uzlabosies.

 

Glutēns

Paraugieties šajā attēlā. Un tagad – spogulī. Saskatāt līdzību?

vins-piens-maize-ko-tie-dara-ar-tavu-seju-04

Raksturīgākās pazīmes: uztūkuši un apsārtuši plakstiņi, sārti vaigi, pigmentācija un/vai iekaisums uz zoda.

Bez tam, rozā pūtītes, kas seju pārklāj ar tādu kā sārtu kreveli, arī var liecināt par nepareizu uzturu. Daudzi dakteres Nigmas klienti ievēroja labas pārmaiņas savā izskatā, atsakoties tikai no produktiem, kuru sastāvā ir glutēns.

Ko darīt: kā jau minēts iepriekš, atsacīties no produktiem, kas satur glutēnu, tā vietā uzturā lietot šķiedrvielas (piemēram, klijas, žāvētas aprikozes utt.). Un dzert daudz ūdens – tā tiksit vaļā no sejas piepampuma (kaut gan tas var izklausīties pretrunīgi).

 

 Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Daily Mail

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar