Viņa 6 mēnešus neizņēma kontaktlēcas. Tagad meitenes acis izskatās…brrr…

Cilvēki, kuriem nākas lietot kontaktlēcas, kaut reizi dzīvē, iespējams, ir nonākuši situācijā, kad pārguruma vai slinkuma dēļ aizmirsuši tās izņemt. Šis stāsts ir par to, kas var notikt ar jūsu acīm, ja izturēsities pret tām vieglprātīgi.devochka-ne-snimala-linzy-6-mesyacev-1

Liāna Kao, skolniece no Taizemes, kontaktlēcas no acīm neizņēma sešus mēnešus. Nav ziņu, kāpēc meitene tā rīkojās, taču tas, kas notika ar viņas acīm, ir šokējoši.

devochka-ne-snimala-linzy-6-mesyacev-2

Ja kontaktlēcas tiek nēsātas ilgāk, nekā paredzēts (Liānai tās bija vienas dienas lēcas), uz tām koncentrējas liels skaits kaitīgu baktēriju.

devochka-ne-snimala-linzy-6-mesyacev-3

Baktērija, kuras nosaukums izklausās baisi – acanthamoeba, parasti cilvēkam nekādu  kaitējumu nerada. Taču kad no vienas baktērijas izaug vesels bars, viss mainās. Acanthamoeba sastopamas piesārņotos ūdeņos, pie notekūdeņu ietekām, piekrastes ūdeņos un saldūdeņos. Acu saslimšanas (tādas kā keratitis) izraisa diezgan reti, taču šai meitenei nepaveicās.

devochka-ne-snimala-linzy-6-mesyacev-4

Nokļūstot kontaktlēcas iekšpusē, acanthamoeba savairojas.Kad Liāna Kao pēc pus gada kontaktlēcas tomēr izņēma, viņas acis izskatījās šādas:

devochka-ne-snimala-linzy-6-mesyacev-5

Meitene kļuva akla. Ārsti šobrīd neņemas apgalvot, vai izdosies palīdzēt Liānai un vai viņa vēl jebkad spēs redzi atgūt.

devochka-ne-snimala-linzy-6-mesyacev-6

Lielākajai daļai cilvēku baktērija rada tikai nelielu acu apsārtumu, kas diezgan ātri izzūd. Liānai Kao nepaveicās. Taču droši var teikt, ka tajā vainojama ir vienīgi viņa pati. Meitene ir zaudējusi acu gaismu tikai savas bezatbildības un slinkuma dēļ. Cerēsim, ka ārstiem tomēr izdosies un Liāna redzi atgūs.

Avots: IFLScience

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar