Veģetāriešu bērni kļūst par narkomāniem, pierādījuši zinātnieki

veģetārieši

Britu un amerikāņu zinātnieki pierādījuši, ka veģetāriešu bērni dzīves laikā kļūst par narkomāniem. Pētījums publicēts žurnālā Alcoholism: Clinical and Experimental Research.

Vērienīgais pētījums tika uzsākts jau 1991. gadā. Zinātnieki toreiz aptaujāja vairāk nekā 14 000 britu grūtnieču. Pētnieki vaicāja, kādus produktus sievietes lieto uzturā ik dienu. Pēc 16 gadiem pētījuma autori piedāvāja šo sieviešu jau pieaugušajiem bērniem veikt izmeklējumus. To darīt piekrita nedaudz vairāk nekā 5000 cilvēku.

Izmeklējumos atklājās, ka to sieviešu bērni, kuras grūtniecības laikā reti lietoja uzturā putnus vai gaļu, vēlāk sirga ar narkotiku atkarību vai alkoholismu. Zinātniekiem izdevās pierādīt, ka tas izskaidrojams ne tikai ar ģimenes nelabvēlīgo ekonomisko situāciju, kur gaļu nopirkt nevar atļauties. Bērni narkomāni vai alkoholiķi lielākoties bija ģimenēm, kurās vecāki ir veģetārieši vai vegāni.

Kā skaidro zinātnieki, tieksme pēc narkotikām, tabakas vai alkohola dzīves laikā radās bērniem ar normālu TCN2 gēna variantu, kas kodē transkobalamīnu, kas savukārt korelē vitamīnu B12, kura trūkums organismā raisa atkarību no narkotiskajām vielām un alkohola.

Lai pēc tam nebūtu jāpārdzīvo par bērniem, kam radušās atkarību problēmas, zinātnieki ieteic vegānēm un veģetārietēm bērna iznēsāšanas laikā lietot uzturā pietiekamā daudzumā produktus, kas satur šo vitamīnu.

 

Avots: Alcoholism: Clinical and Experimental Research

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
es es
es es

Paldies Dievam,ka es kļuvu par veģetārieti pēc visu bērnu piedzemdēšanas

...
...

Kāpēc uzreiz noliegt? Pat ja cilvēki ir gaļēdāji, nenozīmē, ka viņi tiek pie gaļas ēšanas.
Atceros, ka astoņdesmitajos gados Rīgā pie gaļas, olam, sviesta bija ļoti grūti tikt. Pēc plikiem kauliem t.i. ”Zupas izlases” rindā stāvēja. Banāni, apelsīni u.t.t. pat sapņos nerādījās. Daudzas jaunās māmiņas slimoja ar anēmiju. Māmiņu mazasinība un hronisks vitamīnu trūkums, nevarēja neatsaukties uz bērnu veselību un attīstību.
Kā mūsu valstī ar alkoholismu un narkomāniju, labi zinām.

ak vai
ak vai

Kas tie par slima suna murgiem? Kadam sagribejas “zinatniski” apkezit to, kam pats nepiekrit un nesaprot, jo parrijies galu un tas sadalisanas procesa izdalitas indes aptumsojusas pratu?

Lāsma
Lāsma

Haha! Piektdienas smieklu deva! Paldies Puaro par joku rakstu!

Arnolds
Arnolds

Drusku slims pētijums, Gaļas lobijs, kad jau pierādijies, ka gaļu uzturā lietot ir bīstami veselībai- tagad ķeras klāt kautkam tādam, ko uzreiz nevar nedz apstiprināt, nedz noliegt, – Bet skaidrs, ka lielākajai daļai pasaules alkaholiķu un narkomānu – vecāki tomēr ir bijuši gaļēdāji, :)

Viszinis
Viszinis

“Bet skaidrs, ka lielākajai daļai pasaules alkaholiķu un narkomānu – vecāki tomēr ir bijuši gaļēdāji, :)” nu šis ir tikai tavs pieņēmums, bez nekāda pamatojuma…