Vecumdienas ar glanci: greznākie veco ļaužu pansionāti pasaulē

Diemžēl veco ļaužu pansionāti mūsu apziņā parasti asociējas ar aplupušu krāsu klātām sienām, trauklupatu un urīna smārdu un gultas kājgalī skumīgi sēdošiem sakņupušiem, visu aizmirstiem sirmgalvjiem. Kāds tur vēl komforts, kāda greznība?!

Iespējams, jūs būsit pārsteigti, bet pasaulē ir arī citādi veco ļaužu pansionāti un citādas vecumdienas. Šie attēli ir tam apliecinājums. Tiesa gan, tāda dzīve mūža nogalē maksā bargu naudu.

Veco ļaužu dzīve šajos namos ne par mata tiesu neatšķiras no dzīvesveida, ko viņi piekoptu tad, ja dzīvotu paši savā mājā. Tā nav tikai trula televīzijas šovu un ziņu raidījumu skatīšanās kopējā viesistabā vai riču račs. Sirmgalvjiem tiek rīkotas ballītes, viņi var apmeklēt fitnesa zāli vai doties ekskursijās gida pavadībā.

Lai kļūtu par kādas no šīm iestādēm iemītnieku, ir jāatbilst attiecīgām finanšu prasībām un jāveic medicīniskā apskate. Par dzīvošanu ir jāmaksā vai nu reizi mēnesī, vai reizi gadā.

Lūk, desmit paši greznākie un stilīgākie veco ļaužu pansionāti pasaulē.

 

1. Sherman Oaks, Kalifornija: $4600 mēnesī

veco ļaužu pansiona'ti

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-02

Veco ļaužu kopmītne pašā San Fernando ielejas viducī vecīšiem piedāvā veselu gūzmu izklaidu un pakalpojumu: sākot ar fitnesu, bibliotēku un milzīgu peldbaseinu līdz pat skaistai ēdamzālei, SPA kompleksam un komfortabliem namiņiem. Ikvienā mājiņā ir individuāla klimata kontrole, reizi nedēļā notiek uzkopšanas darbi. Centru dibinājusi kompānija Senior Resource Group, kas specializējas šajā jomā. Mēneša uzturēšanās maksa šeit it sākot no $4600.

 

2. Atria Rye Brook, Ņujorka: $5850 mēnesī

veco ļaužu pansionāti

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-04

Pansionāts atrodas uz dienvidiem no Pleasant ezera netālu no Vestčesteras. Brīnumdaiļš dārzs, brīnumliela ērtību dažādība, piesātināts izklaides pasākumu grafiks ‒ Atria Rye Brook ātri vien sirmgalvjiem kļūst kā mājās. Iemītnieku labsajūtai tiek piedāvāti grezni luksusa apartamenti, ēdināšana, kas it nemaz neatpaliek no restorāna ēdienkartes, par apkalpošanu vispār nerunāsim – tā šeit ir pirmklasīga. Pensionāri var apmeklēt fitnesa cetnru, skaistumkopšanas salonu un plunčāties baseinā.

 

3. Somerset House, Oak Harbor, Florida: $7600 mēnesī

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-05

Pieczvaigžņu veco ļaužu pansionāts Somerset House saviem klientiem piedāvā dažādus pakalpojumus: sākot ar golfu un beidzot ar SPA un baseinu. Klientiem tiek sastādīta individuāla ēdienkarte, programma fiziskajai slodzei un personīgās higiēnas pasākumiem. Dzīvot šeit var villā, dzīvoklī vai kotedžā – kā katrs vēlas.

Maksa – sākot no $7600 mēnesī.

 

4. Vivante on the Coast, Kalifornija: $11 000 mēnesī

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-06

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-07

Vivante on the Coast ir paredzēts 185 senioriem, un piedāvā saviem klientiem supergreznus dzīves apstākļus. Sirmgalvjiem tiek sniegtas jaunāko tehnoloģiju terapeitiskās procedūras, pieejama sporta zāle ar mūsdienīgu aprīkojumu, milzīgi un skaisti dārzi, apkalpošana visu diennakti, garšīgs ēdiens un vēl daudz citu pakalpojumu. 2013.gadā veco ļaužu pansionātam Vivante on the Coast tika piešķirts apbalvojums par lielāko ieguldījumu senioru dzīves kvalitātes nodrošināšanā.

5. Valencia Shores, Florida: līdz $62 5000

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-08

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-09

Veco ļaužu mītne atrodas Worth ezera krastā Floridā. Centrā ir 1143 namiņi un palīgēkas, kurās atrodas dažādas izklaides vietas: klubs, baseins, salons, tenisa korti, mākslas studija, SPA centrs u.c.. Dzīve namiņā maksā sākot no $ 25 0000 līdz $ 62 5000 mēnesī. No daudzu mājiņu logiem paveras lielisks skats uz ezeru.

 

6. Vi at Silverstone, Arizona: līdz $ 650 000

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-10

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-11

Šis viens no greznākajiem veco ļaužu pansionātiem piedāvā divu veidu dzīvošanu: namiņu var nopirkt vai arī iemaksāt dalības naudu, kas vēlāk tiek atmaksāta sirmgalvja tuviniekiem. Jebkurā gadījumā, iemītniekiem tik un tā ir jāmaksā ikmēneša dzīvošanas maksa, kas ir no $ 3020 līdz $4560, atkarībā no namiņa tipa. Iestāšanās maksa ir $ 206 900 – $ 566 900.

 

7. Vi at La Jolla Village, Kalifornija: līdz $ 754 000

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-12

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-13

Šis veco ļaužu pansionāts ir līdzīgs iepriekšējam. Vienīgi iestāšanās maksa un ikmēneša maksa ir ievērojami lielākas: attiecīgi $ 511 200 un $ 4 580. Katra namiņa iemītniekiem bez visām iespējamām ērtībām tiek piedāvāti arī tūrisma aģentūras, klīninga kompānijas, istabenes un sulaiņa pakalpojumi, dietologa konsultācijas un ātrā medicīniskā palīdzība.

 

8. Trilogy at Encanterra, Arizona: līdz $ 776 882

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-14

Trilogy at Encanterra ‒ pansionāts senioriem, vecākiem par 55 gadiem, atrodas 80 km attālumā no štata galvaspilsētas Fīniksas. Šī mītne ir slavena ar saviem golfa spēles kursiem, kurus vada amerikāņu sporta leģenda Toms Lēmans. Iemītniekiem tiek piedāvāta lieliska restorāna līmeņa ēdināšana, diennakts apteksnes pakalpojumi. Var plunčāties baseinā, pasvīst sporta zālē vai saunā. Namiņi ir iekārtoti franču, itāļu un spāņu stilā – katrs šeit var izvēlēties tādu interjeru, kāds vislabāk patīk.

Cenas svārstās no $ 320 937 līdz $ 776 882 atkarībā no platības.

 

9. Sun City Anthem, Nevada: līdz $ 889 000

2011 .gadā šis Black Mountains uzbūvētais greznais veco ļaužu pansionāts ieguva godpilno greznākā veco ļaužu centra titulu valstī. Centrā ir 7144 mēbelētas mājiņas, kuru cena ir no $ 180 000 līdz $ 889 000. Iemītnieku rīcībā ir golfa klubs Revere Golf Club, kur notiek arī apmācības. Var peldēties slēgtā vai brīvdabas baseinā, nodarboties deju studijā kādā no pieciem tenisa klubiem vai relaksēties SPA centrā. Šeit ir pat speciāls restorāns gardēžiem.

 

10. Sarasota Bay Club, Florida: līdz $ 1,8 mlj.

greznākie veco ļaužu pansionāti

greznakie-veco-lauzu-pansionati-pasaule-16

Un visbeidzot – pats greznākais un dārgākais veco ļaužu pansionāts pasaulē Sarasota Bay Club. Šeit ir pieejama pati mūsdienīgākā medicīniskā aprūpe ar jaunāko tehnoloģiju aparātiem un augsti kvalificētu personālu.

Pats lētākais namiņš ar vienu guļamistabu maksā $ 350 000. Bez tam, ikmēneša dzīvošanas maksa ir no $ 2 043 līdz $ 5 100.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar