Vašingtonas štatā legalizētās marihuānas pirmais pircējs – Sietlas prokurors

ASV Vašingtonas štatā otrdien durvis vēruši pirmie legālās marihuānas tirdzniecības veikali. Rindās pulcējās simtiem priecīgi satrauktu cilvēku.

Marihuānu Vašingtonas štatā sāka tirgot četros veikalos. Pavisam licences marihuānas tirdzniecībai saņēmuši vairāk nekā 20 tirdzniecības vietas.

sietlas-prokurors1

Marihuānas tirdzniecībai noteikti strikti nosacījumi, tiek kontrolēta tās kvalitāte, un “zālītes” tirdzniecībai uzlikti lieli nodokļi. Turklāt preces daudzums izrādījies nepietiekams, un daudziem veikaliem, kas bija saņēmuši tirdzniecības licences, pat pietrūcis ko tirgot.

Sietlas vēlētais pilsētas prokurors Pīters Holms, kurš bijis viens no aktīvākajiem štata marihuānas likuma atbalstītājiem, sacīja, ka viņš gribējis būt viens no pirmajiem marihuānas pircējiem, lai demonstrētu, ka valsts izvērstajam karam pret narkotikām ir alternatīvas.

“Šīs valsts politikā ir tektoniskas pārmaiņas,” viņš sacīja. “Mums tās ir jāciena. Tā ir īstenība. Tas ir legāli. Šī ir brīnišķīga vieta, kur iegādāties marihuānu, kur tas nenotiek ēnu aizsegā.”

Veikalu īpašnieki par 21 gadu vecākiem pircējiem drīkst pārdot līdz 28 gramiem marihuānas.

Štats plāno izsniegt licences 231 legālās marihuānas veikalam, Sietlā – 21.

Vašingtona ir otrais ASV štats pēc Kolorādo, kur ir legalizēta atpūtas mērķiem domātās marihuānas tirdzniecība. 21 ASV štatā, kā arī galvaspilsētā Vašingtonā ir legalizēta medicīniskās marihuānas tirdzniecība.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar