Vairākums ASV atbalsta marihuānas legalizāciju

No attāluma mums šeit, Latvijā, varētu šķist, ka ASV marihuānas legalizēšanas troksnis ir samazinājies pēc gandrīz gadu nesenās Kalifornijas “izgāšanās”.

Toreiz referendumā par marihuānas legalizāciju (“Regulēt, kontrolēt un iekasēt nodokli”, tas ir – piešķirt marihuānai līdzīgu statusu kā alkoholam un tabakai), PRET bija 53,5% kaliforniešu.

Par “zāles” legalizēšanu iestājās 46,5% balsotāju. Vieni uzskatīja to par izgāšanos, citi atbalstītāji tomēr Kalifornijas referenduma rezultātus uztvēra pozitīvi, vien saprotot, ka pavisam drīz pienāks laiks, kad vairākums būs PAR.

Ilgi tas nebija jāgaida. Šo gadu, kas ir gads pēc Kalifornijas referenduma, var uztvert pat kā lūzuma punktu, kad ir vērojams vairākuma atbalsts marihuānas legalizēšanai. Pēc Angus Reid Public Opinion datiem, kas publicēti augustā, redzams, ka 55% aptaujāto ASV iedzīvotāju vēlētos, lai marihuāna būtu legāla. Lielākais atbalsts marihuānas legalizācijai ar 57% ir vecuma grupā 35 – 54.

Augošā tendence bija stabila un to uzrādīja daudzas publiskās aptaujas.

Viegli paredzēt, ka atbalstītāju skaits turpinās augt un tuvā nākotnē mēs, iespējams, varēsim vērot jaunus notikumus un pavērsienus, saistītus ar marihuānas legalizēšanu Amerikas Savienotajās Valstīs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar