Vai varat uzminēt, kurās pasaules valstīs cilvēki lasa visvairāk?

Pasaules kultūras vērtējuma indeksa pētījuma ietvaros tika apkopotas atbildes, ko sniedza 1600 cilvēki no 30 valstīm visā pasaulē, nosakot, cik stundas visā valstī cilvēki lasa.

Saskaņā ar šīm atbildēm visvairāk cilvēki lasa Indijā; caurmērā Indijas pilsonis lasa 10:42 stundas nedēļā. Koreja ir palikusi spektra pretējā galā uzreiz aiz Taivānas un Japānas; šajā valstī cilvēks caurmērā lasa 3:06 stundas nedēļā. Amerikas Savienotajās Valstīs, kuras atrodas saraksta apakšējā daļā, cilvēks lasa vidēji 5:42 stundas nedēļā.

Pētījums atklāja dažas interesantas tendences. Pirmkārt, valstīs, kas atrodas ģeogrāfiskā ziņā vienkopus, ir līdzīgi rezultāti. Piemēram, cilvēki Āzijas valstīs – Indijā, Taizemē, Ķīnā un Filipīnās – lasīšanai velta visvairāk laika.

Visām nācijām, kas atrodas vairāk uz dienvidiem, tai skaitā Venecuēlai, Dienvidāfrikai, Austrālijai, Indonēzijai un Argentīnai, bija līdzīgi rezultāti: 5:54 līdz 6:30 stundas nedēļā uz vienu cilvēku.

Arī Ziemeļeiropas un Tuvo Austrumu valstīs ir līdzīgi rezultāti. Ēģiptieši lasa aptuveni 7:30 stundas nedēļā, bet Saūda Arābijas iedzīvotāji lasa apmēram 6:48 stundas nedēļā. Čehija, Krievija, Zviedrija, Francija un Ungārija – visas šīs valstis atrodas starp Ēģipti un Saūda Arābiju.

Vēl kāds cits interesants atklājums – vairākām industrializētajām, pirmās pasaules valstīm, tai skaitā Spānijai, Kanādai, Vācijai, ASV un Itālijai, bija relatīvi zemi lasīšanas rādītāji. ASV un Vācijai bija vienāds rezultāts – 5:42 stundas nedēļā uz cilvēku. Šis rādītājs bija arī tikai mazliet zemāks nekā Turcijai, Spānijai un Kanādai un nedaudz augstāks par Itāliju.

Bez tam krasā rezultātu atšķirība jaunattīstības valstīs, ieskaitot Austrumāziju, Indiju un Brazīliju, vedina domāt, ka nepastāv saikne starp lasīšanu un ekonomisko attīstību un industrializāciju.

Visbeidzot pētījums parādīja arī kāda žanra grāmatām cilvēki dod priekšroku visā pasaulē. Saskaņā ar pētījumu 32% respondentu lasa fantastikas grāmatas, izvirzot to par vispopulārāko žanru, kam seko krievu klasika un vēsturiskie romāni. Stāsti par mīlestību (kurus ir iecienījušas aptaujātās sievietes), modernā ārzemju un krievu proza ir starp mazāk lasītajiem žanriem. Fantastikas romāni ir vairāk populāri starp aptaujātajiem vīriešiem nekā sievietēm.

Diemžēl Latvija šajā pētījumā netika iekļauta.

 

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
.
.

Erik Tu esi idiots

joriks
joriks

“Diemžēl Latvija šajā pētījumā netika iekļauta.” Jo latvieši ir vislielākie lasītāji! Sēņu lasīšanā līdzīgu nav!