Vai “latviešu zinātnes brīnumlīdzeklis” var palīdzēt atmest dzeršanu?

Nils Sakss
Savā doktordarbā, ar kuru nodarbojos Lielbritānijā, Kembridžā, pētu atkarības problēmu un terapijas iespējas palīdzēt, raksta  konsultants Nils S. Konstantinovs.
.
Reizēm par šīm lietām konsultēju arī Rīgā, privātpraksē. Tad nu pēdējās nedēļas laikā man šeit jau vairākas reizes ir prasījuši par jauno latviešu zinātnieku brīnumlīdzekli, kas ļaujot atmest dzeršanu. Tā kā ar līdzekļa reklāmām ir pilni mediji, pieņemu – jautājums aktuāls daudziem. Īsi padalīšos ar viedokli.
.
Īsumā: pazīstamais latviešu zinātnieks, Mildronāta tēvs, profesors Ivars Kalviņš ir pieteicis jaunu produktu – augu maisījumu “Faccex”. Zinātnieks respektabls, produkts profesionāli un glīti iepakots. Izskatās dārgi. Maksā arī. Mēneša kurss – 117 eiro. Reklamējas visos portālos. Starp reklāmas sejām arī Latvijā zināmi psihiatri-narkologi.
.
Sastāvs: citronmētra, mārsils, piena dadža sēklas, reiši sēnes un leizejas saknes, kas visas ir pārtikas piedevu tirgū diezgan populāras lietas. Kalviņš apgalvo, ka tieši šajā kombinācijā augiem piemītot spēja normalizēt miegu, noņemt trauksmi, iedvest optimismu, attīrīt aknas, stiprināt sirdi un imūnsistēmu…. Bet pats svarīgākais – līdzeklis atgriezīšot cilvēkā laimes izjūtu. Tādēļ cilvēks vairs nedzers. Citējot prominento latviešu zinātnieku: “Tā ir pavisam jauna pieeja.”
.
atmest dzeršanu
.
Vai būtu prātīgi pirkt šo līdzekli? Nē.
.
Kāpēc? Pirmkārt, cena ir nesamērīgi augsta pret sastāvu. Visus šos augus pērkot atsevišķi, jūs neiztērētu vairāk par 20 eiro (Reiši sēņu pulveris maksā Eur 14.00, bet Melisas lapas – Eur 1.50). Protams, varbūt mūsu zinātnieki ir spējuši šos augus atjaukt kādā ļoti īpašā, iedarbīgā kombinācijā. Taču, kā atzīst pats profesors: tam pagaidām nav nekādu pierādījumu.
.
Diez vai tādus jebkad izdosies iegūt. Realitātē diemžēl šādas “laimes zāles” vienkārši nepastāv. Ja ar kādu tējiņu cilvēki pēkšņi varētu justies laimīgi, tad to dzertu ne tikai atkarīgie. Taču laimes mehānismi ir krietni sarežģītāki. Pretēji bieži sastopamam pārpratumam, smadzenēs nav iespējams vienkārši papildināt pozitīvās “laimes hormonus”, liekot cilvēkam atkal justies gaiši (vairāk par to varat izlasīt manā rakstā par depresiju šeit: https://www.punctummagazine.lv/2016/…).
.
Turklāt, smadzeņu ķīmijas – serotonīnu un dopamīnu -, ko “pavisam jaunā pieejā” piedāvā regulēt brīnumlīdzeklis, jau gadu desmitus medicīnā regulē ar antidepresantiem. Saprotams, ka medikamenti šos “laimes hormonus” regulēs krietni efektīvāk nekā melisas tēja un sēnīšu ekstrakts. Taču, ja šāda pieeja darbotos, tad alkoholisms vairs nepastāvētu – pietiktu izrakstīt antidepresantus, cilvēks justos laimīgs un beigtu dzert. Kā mēs zinām, tad dzīvē tā parasti nenotiek.
.
Kādēļ ar dzeršanu notiek tā, kā parasti notiek – to gan mēs nezinām, raksta Nils S. Konstantinovs. Uzskati un teorijas par atkarībām ir ļoti dažādas (par to drīzumā uzrakstīšu vairāk). Arī šobrīd medicīnā valdošā ideja par atkarību kā slimību ir vairāk tēlaina metafora, kas reālajā dzīvē maz ko palīdz saprast vai ārstēt. Tāpat jāņem vērā, ka vairumam atkarīgo (vismaz 50% pieaugušo un ap 80% pusaudžu) līdzās atkarībai ir diagnosticējama vismaz viena garīgās veselības problēma. Īsāk sakot, kādēļ cilvēki dzer un ko ar to darīt – mēs īsti nezinām. Bet pavisam noteikti, iemesli ir ļoti dažādi, un arī risinājumi katram būs individuāli. Katrā gadījumā, apgalvot, ka dzeršanas iemesls ir laimes trūkums, un visiem var palīdzēt viens augu uzlējums – tas ir, teiksim tā, naivi.
.
Secinājums: vēl viens līdzeklis neregulētajā pārtikas piedevu tirgū, kas piedāvā cilvēkus ātri un nesāpīgi padarīt laimīgus – šoreiz gluži burtiskā nozīmē. Latvijas zinātnieku vārdi te vairāk kalpo kā attaisnojums nesamērīgajai cenai, norāda Nils S. Konstantinovs.
.
Ja vēlaties uzzināt vairāk par atkarībām un atbalsta iespējām, Nils S. Konstantinovs gaida Jūs uz konsultāciju Geštalta terapijas un konsultāciju privātpraksē. Informācija un pieraksts zvanot pa telefonu 28882141.
.
Izsakiet savu viedokli un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


20
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
apkrāptais
apkrāptais

Pilnīgs lohotrons tas Faccex, neticiet viltus atsauksmēm, ja nav žēl izmest vairāk kā 100euro uz pliku tējiņu!

DuDū
DuDū

Atbildes, kuras arī narkologi tik ļoti meklē, atrod un atkal pazaudē, ir šajā rakstā : https://puaro.lv/interesanti/slimiba-atkapjas-kad-zud-nepieciesamiba-pec-tas-jeb-viss-sakas-galva/

..par deformētajiem laimes mehānismiem mūsu galvās tai skaitā

Pats par daudz dzeru
Pats par daudz dzeru

Šis produkts Nilam nepatīk, jo dārgs. Toties antidepresanti tiek ieteikti. Man lielāka ticība tam augu maisījumam. Brīnumlīdzekļu diemžēl nav, bet ja kādam palīdz, tad labāk, lai kaut ko dabīgu lieto, ne indējas.

Mārtiņš
Mārtiņš

Super produkts!

Zigis
Zigis

Nezinu, ko tas Nils tur fantazē, bet izskrēju visas aptiekas un visas sastāvdaļas neatradu!
Bez tam izlasīju, ka faccex ir pirmais šāda veida preparāts, kam notek klīniskie novērojumi!

Andris
Andris

Faccex lietoju alus vietā kā aizvietotāju…tas nomierina un atbrīvo.. jūtos labi, no rītiem nesāp galva un nākamā diena ir izdevusies!

Igors
Igors

Esmu dusmīgs uz alkoholu un cilvēkiem, kas paši negrib atmest, bet ar savām negācijām nomelno ko jaunu, kas izdomāts, lai reklamētu sevi! Par Nilu nav tālu jāmeklē pļūta visās malās gudrības un pēc tam zaudē tiesas.
Noticēju šim “gudriniekam” , kas noliek visus, tikai viņš visu gudrais un faccex nopirku pusgadu vēlāk nekā vajadzēja! Pusgadu zaudēju! tagad esmu skaidrā jau 3 mēnešus un pateicoties faccex nonācu līdz AA (anonīmie alkoholiķi) grupai kurā turpinu ārstēšanos! Paldies zinātniekiem!

Ilze
Ilze

Biju pie Nila, izpratne par atkarībām stipri subjektīva, attiecīgi rezultāts nekāds. Izlasot šo rakstu, sapratu, ka Nils ir parazīts, kas parazitē uz citu reitingiem nomelnojot un piedāvājot līdzīgu pakalpojumu no sevis.

Aldorado
Aldorado

Kāpēc jāatmet ddzeršana? Tā tak ir viena feina štelle. Iedzer un jūties labi. Vai tiešām būs ja es dzīvošu skaidrā un būšu mūždien dusmīgs un nelaimīgs? Kam no tā kāds labums?

eco alkašs
eco alkašs

Prozit.

Anonīms lietotājs
Anonīms lietotājs

Produkts izmēģināts uz sevis. Tas strādā. Nevienam tas vairs nav ne jaunums, ne atklājums. Paldies. Bet, kas ir Nils? Kārtējais šarlatāns, kas sola sarunu veidā sakārtot alkoholiķa nodzerto veselību un nomierināt nervus? Ok, varbūt…..tikai ar sarunām alkoholiķi neatlabināsi fiziski. Vot tur arī vajadzīgs tas faccex kā atbalsts.

Narkologs Andris
Narkologs Andris

Faccex ir pirmais solus, lai “atietu” un uzsāktu tālaku ārstēšanos. Pamēģini Nil parunāt ar otrās stadijas alkoholiķi pēc 2 nedēļu plosta… par savu geštalterapiju un Tavām metodēm…tikpat labi varētu šim cilvēkam par kvantu fiziku stāstīt.
Praksē esmu novērojis, ka lietojot faccex un smeļoties informāciju par alkoholisma slimības mehānismiem smadzenēs faccex.lv, cilvēks pie narkologa vēršas pēc palīdzības ar citu motivāciju un izpratni par savu problēmu, kas veicina daudz ilgāku skaidrību. Tā ka nesatraucies, faccex Tev nenoņem klientus!
Veiksmi darbā!

Narkologs
Narkologs

Godātais,Nil! Vai jums ir atbilstoša izglītība un apliecinošs dokuments tik nopietnas slimības kā alkoholisms,ārstēšanai?

Jana
Jana

Ha, ha, ha…izskatās, ka ir tieši otrādi un Faccex strādā, ja jau visādi geštaltes terapiju veicēji sāk stresot, ka viņiem tiek atņemti klienti un tāpēc liek apmaksātus antireklāmrakstus!!!
Kalviņs pret Nilu S., laikam pat zirgam jāsmejas :))))

Uldis
Uldis

Zinu gan profesoru Kalviņu, gan narkologu Strazdiņu. Profesoram paldies par viņa ieguldījumu līdzekļa izstrādāšanā. Strazdiņam paldies par novērojumu veikšanu, tajā skaitā ar mani. Bet, ja godīgi, kurš saka, ka tas ir brīnumlīdzeklis? Mēdiji. Tikai tie, kas neiedziļinās pašā būtībā, maļ tukšus un skaļus salmus, sevišķi par sastāvu.
Arī es šodien skaidrā!

Jānis
Jānis

Labāk faccex, neka šņabis…un Nils kaut ko ir smagi sajaucis, 1 facex preparāta porcija maksā nedaudz vairāk kā Statoila kafija, tas ir 2,10 EUR. Bez tam tās sēnes un drogas ir no pareizajām klimatiskajām joslām, kas nodrošina konkrēto aktīvo vielu daudzumu un kombināciju preparātā.
Tā piemēram, var Latvijā audzēt ženšeņ, bet aktīvaš vielu saturs un iedarbība ne tuvu nebūs Ķīnā augušajiem.
Visiem foršu dienu!

Ella
Ella

Nu, man gan palīdzēja un ļoti. Es dzeru daudz un esmu alkoholiķe.Visi, kas alkoholu lieto daudz ir atkarīgie – atzīst to vai nē. Bez faccexa uz strīpas netiktu un kursu atkārtoju.

Dmitrijs
Dmitrijs

Kurš ir teicis, ka tas ir brīnumlīdzeklis, izņemot pašu Nilu S.? Esmu atkarīgais no alkohola, un sen esmu saprātis, ka smadzenes ar spirtu man ir sabojātas, un tāpēc alkoholisms ir mūža slimība un nav nekādu brīnumlīdzekļu un tie nav šobrīd iespējami pie mūsu medicinās sasniegumiem, tāpat kā ar zālēm nav iespējams izmainīt hobijus utt. Kas attiecas uz faccex, man aptika tā iedarbība, jo jutos labāk un tieksme mazinājās caur to, ka bija enerģija, spēks, raisijās pozitīvas domas un labāks miegs. Par cenu- nodzeru 10x vairāk, ja dzeru to mēnesi, plus veselībai kaitējums. Pirkt, vai nepirkt? spriediet paši, kas labāks dzert… lasīt vēl »

sieviete
sieviete

Ceru, ka neesmu atkarīga, bet alkoholu lietoju daudz. Izdzēru paciņu šī “brīnumlīdzekļa”. Pat placebo efekta nebija. Netērējiet velti naudu. Tas nav to vērts.

Dainis
Dainis

Jociga, izdzer 54 pacinas, tad izdari secinajumus, ka to daru es un citi