Uma Tūrmane pirmoreiz pastāstījusi par izvarošanu un Tarantīno nodevību

Uma Tūrmane

Aktrise Uma Tūrmane pirmoreiz atklājusi skarbus, līdz šim nezināmus savas biogrāfijas faktus, kurus turējusi noslēpumā ilgus gadus.

Būdama vien sešpadsmit gadus jauna, topošā kinozvaigzne tikusi izvarota. Vēlāk viņai uzmācies arī producents Hārvijs Vainšteins. Bet vēlāk viņa tik tikko negāja bojā filmas „Nogalināt Bilu” uzņemšanas laukumā, un kopš tā brīža 15 gadus ienīdusi režisoru Kventinu Tarantino.

Par šiem savas dzīves šausminošajiem brīžiem Uma Tūrmane izstāstījusi intervijā laikrakstam  The New York Times.

 

Uma Tūrmane ir filmējusies vairākās filmās, kuru producēšanā līdzdarbojies Hārvijs Vainšteins, –  piemēram, «Lubene» un «Nogalināt Bilu». Pēdējā laikā aktrise visai izvairīgi atbildējusi uz jautājumiem, kas saistīti ar Vainšteina apsūdzībām par seksuālo uzmākšanos Holivudas aktrisēm.

Closing Ceremony Red Carpet Arrivals - The 70th Annual Cannes Film Festival

«Man jums nav, ko teikt, tāpēc ka es vairs neesmu bērns, un es zinu: jau kaut ko saku brīdī, kad kvēloju dusmās, tad pēc tam parasti nožēloju savu vārdu izvēli. Tāpēc es gaidu, lai mans naids nedaudz noplok», – Tūrmane teica 2017. gada oktobrī.

Sociālajā tīklā Instagram Pateicības dienas ierakstā aktrise pavēstīja: «Laimīgu Pateicības dienu visiem! (Izņemot tevi, Hārvij, un visus tavus neģēlīgos līdzzinātājus. Es priecājos, ka lieta kustas uz priekšu tik lēni — tu pat lodi neesi pelnījis)»

 

«Es kliedzu, es darīju visu, kas bija manos spēkos»

Uma Tūrmane intervijā stāsta par seksuālo vardarbību, kuru viņai nācies piedzīvot 16 gadu vecumā, aktrises karjeras pašā sākumā. Tas noticis kādā ziemīgā naktī, kad meitene bija devusies uz naktsklubu un tur iepazinusies aktieri, kurš bija gandrīz 20 gadus vecāks par viņu. Vīrietis Tūrmani piesmējis savā savrupnamā Grinvičā (Greenwich Village).

uma-turmane-pirmoreiz-pastastijusi-par-izvarosanu-un-tarantino-nodevibu2

«Es toreiz biju ārkārtīgi piekāpīga. Es centos teikt „nē”, kliedzu, darīju visu, kas tobrīd bija manos spēkos. Viņš teica, ka durvis ir aizslēgtas, un es tās pat nepamēģināju atvērt. Kad es atgriezos mājās, atceros – stāvēju spoguļa priekšā un skatījos uz savām rokām. Un es biju tik nikna uz tām par to, ka tās nebija asiņainas vai klātas zilumiem. Pēc kaut kā tāda tu kļūsti vai nu vēl piekāpīgāka, vai tieši pretēji. Uz mani attiecas pēdējais», – laikrakstam stāsta Tūrmane.

 

uma-turmane-pirmoreiz-pastastijusi-par-izvarosanu-un-tarantino-nodevibu3

«Izslīdēju no viņa ķermeņa apakšas gluži kā ķirzaka»

Umai Tūrmanei sākumā ar Hārviju Vainštainu bijušas lietišķas attiecības. Aktrise stāsta, ka pazinusi Vainštainu un viņa pirmo sievu Evu vēl, pirms viņš Umai uzmācies. «Mēs stundām ilgi apspriedām manu darbu, viņš mani slavēja un ļāva sajusties nozīmīgai. Iespējams, tas notrulināja manu uzmanību», – spriež aktrise.

uma-turmane-pirmoreiz-pastastijusi-par-izvarosanu-un-tarantino-nodevibu4

Viss mainījies pēc abu tikšanās Parīzē. Kādā no viesnīcām viņi sparīgi apsprieduši scenāriju. Piepeši Vainšteins nostājies meitenes priekšā, tērpies tikai halātā. «Es nejutos apdraudēta. Man šķita, ka viņš ir diezgan savdabīgs un specifisks onkulis», – intervijā stāsta aktrise.

Tajā dienā Vainšteins ierosinājis abiem doties pasviedrēties saunā, kam Uma arī piekritusi, taču izģērbties nav sākusi. Kā stāsta aktrise, tieši tāpēc producents kļuvis nikns.

Drīz vien vīrietis vēlreiz mēģinājis panākt savu un Tūrmanei uzbrucis Londonas viesnīcas Savoy numurā. Vainšteins iegrūdis viņu gultā un mēģinājis izvarot.

«Tas bija kā sitiens pa galvu ar beisbola nūju. Viņš pagrūda mani un iegāza gultā. Viņš mēģināja iestūķēties manī. Viņš darīja visneiedomājamākās nepatīkamās lietas. Bet es, lokoties kā ķirzaka, izslīdēju no viņa ķermeņa apakšas», – šķebinošajās atmiņās dalās Tūrmane.

Nākamajā dienā Vainšteins atsūtījis meitenei milzīgu dzeltenu rožu pušķi un uzslavējis, ka viņai ir „lieliski instinkti”, taču pēc kāda laika atkal mēģinājis ievilināt aktrisi viesnīcas numurā.

Tūrmane stāsta, ka sarīkojusi skandālu un piedraudējusi producentu atstāt bez karjeras, reputācijas un ģimenes. Vainšteins atbildējis ar to pašu. Tagad producenta pārstāvis laikrakstam The New York Times paziņojis, ka Tūrmane patiešām Vainšteinam draudējusi, taču Hārvijs viņai – nekad.

 

«Nabaga Hārvijs»

Pirms filmas „Nogalināt Bilu” uzņemšanas, Uma Tūrmane par notikušo izstāstījusi režisoram Kventinam Tarantīno, kurš vispirms mēģinājis to pārvērst jokā, sakot kaut ko apmēram tādu: „Nabaga Hārvijs, viņam tik ļoti gribas iegūt visas meitenes, ko viņam pat sapņos neredzēt”. Tomēr pēc tam, kad Tūrmane uzstājusi, ka par to ir jārunā, Tarantīno ar producentu apspriedis notikušo. 2017.gada oktobrī Tarantīno apstiprināja, ka zinājis par Vainšteina izgājieniem.

 

uma-turmane-pirmoreiz-pastastijusi-par-izvarosanu-un-tarantino-nodevibu5

«Es apsūdzēju Kventinu par mēģinājumu nogalināt mani»

Pēc aktrises teiktā, vēlāk viņa piedzīvojusi Tarantīno nodevību. Tas noticis filmas „Nogalināt Bilu” uzņemšanas laikā. Režisors pieprasījis, lai pie automašīnas stūres kaskadiera vietā sēžas aktrise.

Tūrmane zinājusi, ka automašīna nav braukšanas kārtībā, tomēr režisors uzstājis, apgalvojot, ka viņai nekas nenotiks, viss esot droši.

Rezultātā Umas Tūrmanes vadītais auto avarējis. «Stūre dūrās man vēderā, manas kājas bija iespiestas. Es jutu dedzinošas sāpes un domāju, ka nekad vairs nespēšu staigāt. Kad es atgriezos no slimnīcas, manu kaklu balstīja korsete, mani ceļi bija savainoti, man bija smadzeņu satricinājums un liels puns uz galvas. Es apvainoju Kventinu mēģinājumā mani nogalināt. Viņš bija ļoti nikns, to izdzirdējis», – stāsta Tūrmane.

uma-turmane-pirmoreiz-pastastijusi-par-izvarosanu-un-tarantino-nodevibu6

Divas nedēļas pēc avārijas Tūrmane pieprasījusi no kinostudijas Miramax incidenta videoierakstu. Studija piekritusi, taču ar nosacījumu, ka aktrise parakstīs dokumentu, kurā atsakās no turpmākām pretenzijām. Saprotams, cietusī atteikusies šādu vienošanos parakstīt un tas pielicis punktu Tūrmanes un Tarantīno sadarbībai un draudzībai.

«Mēs ilgus gadus pavadījām briesmīgās nesaskaņās. Un, lūk, tagad Kventins ir izpircis savu vainu, atdodot man ierakstu. Tagad – pēc 15 gadiem.  Vai normāli? Tam vairs nav nozīmes, mans kakls un ceļgali ir savainoti uz mūžu», – norāda aktrise.

Tūrmane savāktos pierādījumus par avāriju ir nodevusi policijas rīcībā.

«Man pagāja 47 gadi, lai pārtrauktu sliktu izturēšanos pret mani saukt par mīlestību. Tam tāpēc bija nepieciešams tik ilgs laiks, jo, kā man šķiet, mums vēl mazām meitenēm bērnībā iestāsta, ka cietsirdība un mīlestība kaut kādā mērā ir saistīti jēdzieni. Tas ir laikmets, kurš mums ir jāpārvar», – intervijas noslēgumā teic filmzvaigzne.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Viesturs
Viesturs

Izskatījās, ka viņa ņirdz tajā video

hge
hge

Tā nepatika Tarantino, ka piedalījās arī otrajā Kill Bill filmā. Kaut kā neticu visām šīm , kas nāk ārā pēc gadiem un bez pierādījumiem, jo mūsdienās nevienai sievietei ASV pierādījumus vairs neprasa.