Slinkums – augsta intelekta pazīme

slinkums

Amerikāņu zinātnieki veikuši pētījumu un pierādījuši, ka slinkums ir cieši saistīts ar augstu intelekta līmeni. 

Floridas Universitātes zinātnieki sešdesmit studentiem lūdza atbildēt uz jautājumiem par pašizziņu. Ar testa palīdzību eksperimenta dalībnieki tika sadalīti divās grupās – “domātāju” un “nedomātāju”.

Visiem studentiem pie plaukstu locītavām tika piestiprinātas speciālas ierīces, kas fiksēja viņu fiziskās aktivitātes. Tādā veidā iegūtos datus zinātnieki salīdzināja ar IQ testiem, kurus jaunieši bija izpildījuši pirms tam.

Izrādījās, ka „domātāji”, kuriem intelekta līmenis pēc IQ testa rezultātiem bija augsts, fiziskajām aktivitātēm tērēja daudz mazāk laika, nekā “nedomātāji”. Kā skaidro zinātnieki, pat ja izskatās, ka pirmās grupas studenti neko nedara un „laiž muļķi”, kā dēļ tiek uzskatīti par sliņķiem, patiesībā viņi ir iegrimuši domās un viņu prāts aktīvi darbojas.

Atšķirībā no “domātājiem” fiziski aktīvākiem cilvēkiem nav laika prātuļot par to, kam nav tiešas saistības ar viņu tābrīža darāmo.

Cīnoties ar garlaicību, „nedomātājiem” savs prāts nemitīgi jāstimulē ar darbošanos, kamēr domās iegrimušos „domātājus” garlaicība moka daudz retāk.

 

Izsakiet savu viedokli un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Independent

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar