Skolas direktore: Ir vecāki, kuri prasa skolai pierādījumus vīrusa eksistencei, tā bīstamībai un vaino skolu bioloģisko ieroču izmēģināšanā

Nataļja Rogoļeva

Rīgas 34. vidusskolā dienu pirms 1. septembra darbiem vēl neredz gala. Te mācās 1265 skolēni. Testi nodoti jau pirms nedēļas, skolai paziņots, ka Covid-19 pozitīvu paraugu nav bijis, bet vecāki rezultātus aizvien nebija saņēmuši. Puse dienas paiet, atbildot uz vecāku jautājumiem par testēšanu, vēsta raidījuma “De Facto” sižets.

“Tas raisa lielu nervozitāti  gan vecākiem, gan skolai, jo, piemēram, šodien es neko gandrīz nevarēju darīt, es tikai atbildēju uz vecāku vēstulēm un zvaniem, un uz jautājumu, vai skola jūs, lūdzu, lūdzu, nevarētu mums nosūtīt mūsu testu.  Es gribu atgādināt, ka skolai šādu testu nav, mums nav tiesības neko testēt, mēs vienkārši organizējam telpas, lai tā testēšana notiktu,” stāsta Rīgas 34.vidusskolas direktore Nataļja Rogaļeva.

Šajā skolā vairāk nekā 20 bērnus vecāki vispār neļauj testēt. Daļa no viņiem  apņēmušies atvases mācīt mājās.

Un skola domā par atbalstu, lai kādudien atgriežoties bērni varētu iekļauties klases darbā. Tie ir vecāki, kuri zināmā mērā pieņēmuši noteikumus.

Taču vienlaikus direktorei uz galda guļ arī sešu vecāku vēstules, kurās viņi iebilst ne vien prasībai pēc maskām un testēšanas, bet

skolai prasa iesniegt pierādījumus Covid-19 vīrusa eksistencei, paziņo, ka skola piedaloties bioloģisko ieroču izmēģināšanā un genocīdā pret bērniem.

“Un tā viņi arī mums raksta, un raksta mums vēstules ar to, ka mums nav tiesības neko tādu vākt, pieprasīt no viņiem, kas ir prettiesiski, un tas pretrunā ar Satversmi, tas ir pretrunā ar cilvēktiesībām,” saka skolas direktore, norādot, ka viņai uz visām šīm vēstulēm ir jāsniedz atbildes.

Šādas vēstules saņemtas arī citās skolās visā Latvijā. Lai sniegtu korektas atbildes, atbalstu sniegusi pašvaldība un Latvijas izglītības iestāžu vadītāju asociācija, palīdzot sagatavot tēzes.

Papildus tam, vairāki mazāko klašu skolēnu vecāki paziņojuši, ka bērni testus nenodos, bet uz skolu ieradīsies tik un tā.

Un arī te jāatrod risinājums, lai šo vecāku bērniem nebūtu jāpiedzīvo pazemojoša situācija, un arī lai netiktu apdraudēti pārējie skolēni. Šādā reizē netestētos plāno diskrēti aizvest uz labi vēdinātu telpu, kur viņi drošībā sagaidītu vecākus. “Jebkurā gadījumā mēs esam gatavi pieskatīt šos bērnus kādu noteiktu laiku; nedod Dievs, ka viņi sajustu, ka ir kaut kādā veidā ļoti, ļoti diskriminēti. Mēs gribam visu, lai būtu tā maigi un konstruktīvi,” saka Rogaļeva.

Paralēli tam jāplāno mācību iestādes darbs klātienē, rēķinoties, ka pēc katras iknedēļas testēšanas var parādīties pozitīvi gadījumi. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lilī
Lilī

Direktoriem ir iespēja atteikt veikt mediķu darbu bez attiecīgām kompetencēm un samaksas. Ko dara direktori- galopa solī un tukšu maku kabatā skrien vilcienam pa priekšu un vaimanā par stulbajiem vecākiem, kuri sēž vilcienā. Barības ķēde- valdība nofutbolē uz skolām, skolas uz vecākiem, vecāki raksta stulbus komentārus un lamā valdību… bet problēma netiek risināta ne par gramu. Direktori gaida kaut ko? Piemēram- tiem, kuri nevar nodrošināt darbu attālināti, ir katru rītu jāparaksta apliecinājums par to, ka nav kontaktējušies. Kas notiek skolā- direktori glupi(burtiski) pildot norādes liek parakstīties skolotājiem, kuriem ir noteikts ierasties darbā obligāti. Protams, ka neviens no viņiem nav ne… lasīt vēl »

Nakta
Nakta

Te būtu B’\areņtiesai darbs – vai tādi vecāki drīkst audzināt bērnus. Nav jābūt daudz krociņām, lai sapratsu kādi jaunieši ar kādām spriestsp;ejām tur nāks

troc
troc

Ko lai dara, ja ir daži neizglītoti vecāki