Selmas Haijekas vīrs, modes magnāts Pino, ziedos 100 miljonus Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanai

Aktrises Selmas Haijekas vīrs – modes magnāts miljardieris Fransuā Anrī Pino (Francois-Henri Pinault), apsolījis ziedot 100 miljonus eiro, lai palīdzētu atjaunot Parīzes Dievmātes katedrāli pēc postošā ugunsgrēka, vēsta Dailymail.co.uk.

Franču uzņēmējs to paziņoja dažas stundas pēc milzīgā ugunsgrēka, kas pirmdien notika Parīzes centrā.

Pino vada luksusa preču grupu Kering, kam pieder tādi slaveni modes zīmoli kā Saint LaurentAlexander McQueen un Gucci. Viņš ir arī Francijas akciju sabiedrības Groupe Artémisprezidents, kam pieder tēlotājmākslas izsoles nams Christie’s.

Žurnāls Forbes vēsta, ka Pino ģimenes bagātība lēšama 35 miljardu dolāru apmērā.

Par vēlmi ziedot naudu katedrāles atjaunošanai Pino paziņoja pēc tam, kad Francijas prezidents Emanuels Makrons uzrunāja šokētos cilvēkus, kas vēroja šausminošo skatu attālāk no katedrāles, un teica, ka otrdien tiks uzsākta līdzekļu vākšanas kampaņa, lai atjaunotu Parīzes Dievmātes katedrāli. Emanuels Makrons solījis, ka ugunsgrēkā cietušais Parīzes gotikas arhitektūras meistardarbs tiks atjaunots.

2009. gadā Fransuā Anrī Pino apprecējās ar meksikāņu-amerikāņu aktrisi Selmu Haijeku. Ceremonija notika mīlestības pilsētā Parīzē, bet svinības rīkoja jau pēc mēneša Venēcijā.

Pāris audzina meitu Valentīnu Palomu, kura piedzima 2007.gadā. Pēc meitas dzimšanas viņi uz laiku izšķīrās, bet tad izlēma apprecēties, un šis lēmums izrādījās pareizs, abi joprojām ir kopā un laimīgi.

Pino nav vienīgais franču uzņēmējs, kurš ziedos katedrāles atjaunošanai

Par finansiālu atbalstu katedrāles atjaunošanai paziņojis arī Francijas luksusa preču impērijas LVMH (Moet, Hennessy, Louis Vuitton) dibinātājs un vadītājs, miljardieris Bernārs Arno (Bernard Arnault), solot, ka viņa ģimene un uzņēmums ieguldīs 200 miljonus eiro ugunsgrēkā cietušās Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanā, vēsta Reuters.

Arno ir uzskatāms par bagātāko cilvēku Eiropā un trešo bagātāko cilvēku pasaulē – viņa bagātība 2019.gadā lēšama 83,1 miljarda dolāru apmērā.

“Arno ģimene un LVMH, izrādot solidaritāti pēc šīs nacionālās traģēdijas, piedalīsies izcilās katedrāles – Francijas, tās mantojuma un tās vienotības simbola – rekonstrukcijā,” teikts ģimenes un uzņēmuma paziņojumā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka plāno uzsākt valsts līdzekļu vākšanas kampaņu, lai atjaunotu gadsimtu veco katedrāli. Viņš solīja lūgt starptautisku palīdzību katedrāles atjaunošanai, iesaistot arī pasaules «dižākos talantus».

Notre Dame vairāk nekā 800 gadu vēsturē ir piedzīvojusi plašas un dārgas restaurācijas, lai labotu un atjaunotu vienu no labākajiem franču gotiskās arhitektūras piemēriem, kas pirmdien nodega vienā mirklī. Ugunsgrēks izcēlās torņa remontdarbu laikā, kad tika laboti ūdens radītie bojājumi koka konstrukcijai.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar