Protestā pret obligātā militārā dienesta ieviešanu pulcējušies desmit cilvēki sākotnēji pieteikto 100 vietā

Foto: Twitter/Artis Pabriks

Sestdien ap plkst.14 Rīgas centrā, laukumā pie Brīvības pieminekļa, aptuveni desmit cilvēki sapulcējās, lai, spītējot sniegputenim, protestētu pret obligātā militārā dienesta ieviešanu, vēsta portāls lsm.lv.

Sākotnēji protestētāji bija nostājušies uz ietves Brīvības laukumā pie Pilsētas kanāla margām un paņēmuši rokās dažus plakātus, uz kuriem rakstīts “Jaunieši nedienēs, jaunieši emigrēs” un “Aizveriet VAD zaudētavu arī”.

Vēlāk, ap plkst.14, protestētāji sāka gājienu uz Aizsardzības ministriju, latviešu valodā ar krievu akcentu skandējot saukļus pret obligātā militārā dienesta ieviešanu. Izskanēja tādi saukļi kā “Kas mēs esam? Latvijas patrioti!” un “Obligāti nē, brīvprātīgi jā!”.

Pasākuma rīkotāji, neformāla organizācija “Rīko, bija izziņojuši protesta gājienu no Brīvības pieminekļa līdz Aizsardzības ministrijai, kur Esplanādē bija paredzēts teikt runas.

Gājiens bija paredzēts no Brīvības laukuma pa Brīvības bulvāri, Elizabetes ielu līdz Esplanādei, kur atrodas Kalpaka piemineklis. Tika plānots, ka tajā piedalīsies 100 dalībnieki.

Protestētāji iebilst pret piespiedu “iesaukšanu armijā”, ko paredzot Saeimā otrajā lasījumā atbalstītais Valsts aizsardzības dienesta likumprojekts.

Pasākuma rīkotāju ieskatā, šādas kārtības ieviešana liecinot, ka Latvijas profesionālā armija un Zemessardze nav pievilcīgas jauniešiem. Protesta pasākuma rīkotāji min vairākus argumentus par sliktu obligātajam militārajam dienestam, piemēram, jaunieši pametīs valsti, būs jākaro, ja tiks iedarbināts NATO 5.pants u.c.

Protestētāji pieprasa atcelt “iesaukšanas armijā ieviešanu” un padarīt Latviju par valsti, kuru jaunieši paši gribēs aizstāvēt.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andrejs Upīts
Andrejs Upīts

Šis jautājums būtu jātstāj jaunā latviešu dižideologa Marka Feigina ziņā

nunu
nunu

Protestēja krievmīļi mpēc kremļa norādēm!!!

Mediji jau klusē
Mediji jau klusē

Piekrītu komentētājam ka par šo jautājumu vajadzētu referendumu. Ja par šo protestu būtu bijis vairāk informācijas, tad būtu daudz daudz vairāk cilvēku. Bet nē mediji klusē ka tāds protests tiek plānots, tāpat kā par tiem armijas ēdināšanas miljoniem, lai pēc tam stāstītu ka cilvēki neatbalsta protestu un atbalsta mobilizāciju, lai kaut kāds karins un levits varētu vinus sūtīt uz fronti kā lielgabalu gaļu.

akva
akva

Tie jau visi tikai piestaja ceļā uz to skapi, publika tāda. Svarīgākais jau tos atpazīt apdrošinatājiem, lai adekvātas iemaksas prasītu

Domburiņš
Domburiņš

Kas vainas Skapītim? Tur būs arī uniformas

Krišnaīts Kariņš
Krišnaīts Kariņš

Armijnieki un deputāti drīz būs vienìegie Latkrievijā, kuri būs normāli paēduši. Hā hā hā

Apinis
Apinis

10 ekstrēmisti, dzērāji un narkomāni.

Warfare
Warfare

Kaa buutu ar REFERENDUMU par sho jautaajumu? Valsts vara pieder tautai. vai ne? Daargi? Nee. saliidzinot ar naudu, kas aizgaajusi karadarbiibas atbalstiishanai.

Krišnaīts Kariņš
Krišnaīts Kariņš

Sakaņā ar “Latviešu vēsturisko zemju likumu” Latkrievijā nav nekādas tautas. Un arī zemju nekādu latkrieviem nav.