Policija narkotiku tirgoņiem Rīgas reģionā atsavina sevišķi bīstamu vielu

protonitazēns
VP foto

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas darbinieki Rīgas reģionā aizturēja trīs personu grupu, kas nodarbojās ar narkotiku tirdzniecību.

Procesuālo darbību laikā policisti atsavināja 204 gramus protonitazēna, kas ir sevišķi bīstama un viegli pārdozējama narkotiskā viela. Šādā daudzumā vielas ir ap 2000 devu un tā cena ielu tirdzniecībā ir ap 30 000 eiro.

Aizturētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, un kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

Veicot operatīvās un procesuālās darbības, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi pagājušo ceturtdien, 15. septembrī, Rīgā un Olainē īstenoja iepriekš plānotu aizturēšanas operāciju, notverot trīs personu grupu saistībā ar narkotisko vielu apriti.

Aizturētie ir 1994. un 1965. gadā dzimuši vīrieši un 1965. gadā dzimusi sieviete. Viņi visi jau iepriekš nonākuši tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. 1994. gadā dzimušais vīrietis iepriekš sodīts par akcīzes preču nelikumīgu apriti un krāpšanu.

Savukārt 1965. gadā dzimušais līdzdalībnieks iepriekš sodīts par izspiešanu, kas izdarīta personu grupā, kā arī nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu nelikumīgu apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Arī aizturētā sieviete iepriekš sodīta saistībā ar narkotiku nelikumīgu apriti.

Procesuālo darbību laikā likumsargi atsavināja 204 gramus protonitazēna.

Protonitazēna iedarbība ir spēcīgāka nekā heroīnam. Turklāt noziedznieki šo vielu iegūst mājas apstākļos, līdz ar to narkotisko vielu koncentrācija tajā var būtiski variēt, tāpēc lietotāji sevi pakļauj sevišķi augstam pārdozēšanas riskam.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka minētās personas tirgojušas protonitazēnu, taču precīza katras personas loma vēl tiek skaidrota. Šobrīd zināms, ka šī personu grupa ir saistīta ar organizēto noziedzību.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Sestdien, 17. septembrī, tiesa visām trim aizdomās turētajām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Avots: VP mājaslapa

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar