Piedzēries par daudz – ko tas nozīmē?

Cilvēkiem dažādās dzīves situācijās allaž ir paticis cilāt glāzīti. Taču jāatceras: lai gan grādīgo dziru var pasniegt visur (kristībās, spēļu vakaros, vilciena gaidīšanas laikā, utt.), ir reizes, kad alkohola gluži vienkārši ir par daudz.

Studiju gados līdzcilvēki mūs iedrošina (drīzāk sagaida), lai mēs piedzertos jebkurā pasākumā. Vienalga, vai tā ir futbola spēle, sestdienas vakars bārā vai pa ceļam uz nodarbībām. Toreiz alkohols ne tikai tecēja straumēm, bet neviens to neuzskatīja par kaut ko nosodāmu.

Taču ir gadījumi, kad jāievēro mērenība, kur nav pareizi ielaisties dūru cīņā ar laternas stabu, lai demonstrētu savu spēku bosam.

Lai izvairītos no pilnīga pazemojuma, atlaišanas un potenciāla aresta, šeit ir daži ieteikumi, kā dažādās dzīves situācijās novērtēt, vai neesat piedzēries par daudz.

Bēres

Protams, tas izklausās baismīgi vai pat dīvaini, taču bērēs ir iespējams (dažkārt pat nepieciešams) piedzerties, neskatoties uz to, ka tā darīt nav pieņemts.

Ja devāties uz kāda cita cilvēka ģimenes locekļa vai drauga (piemēram, jūsu draudzenes tantes) bērēm, bet pa ceļam iegriezāties bārā, vai palikāt bēru procesijā, taču aizskrējāt pēc grādīgā, lūdzu, centieties palikt skaidrā (vismaz negrīļojieties!).

Šiem cilvēkiem ir jau tāpat ir smagi, un piedzēries svešinieks nav gluži tas, kas viņiem šādā brīdī ir nepieciešams.

Ja tā ir jūsu ģimene vai draugs, dariet visu, lai ar to sadzīvotu, taču neviens nebūs priecīgs, ja ieradīsities bērēs piedzēries, vienalga, cik daudz alkohola bija nepieciešams, lai atvieglotu jūsu sāpes.

Ar nāvi ir grūti sadzīvot, un lai gan katram ir savs veids, kā ar to tikt galā, nav šaubu, ka ierodoties bērēs un smirdot pēc alus brūža, jūs negūsiet neviena simpātijas.

Ballīte birojā

Ballīte birojā ir labs veids, kā relaksēties kopā ar saviem kolēģiem, un tas norit daudz vienkāršāk, ja tiek lietots alkohols.

Vienalga, kur strādājat, vienmēr ir patīkami justies brīvam kopā ar tiem cilvēkiem, ar kuriem diendienā strādājat. Neskatoties uz to, ka ir jauki iedzert šādos pasākumos, atcerieties, ka neviens neaizmirst to, ko muļķīgu kurš sastrādājis dzērumā.

Piemērs tālu nav jāmeklē: puisis piektdienā iedzēris dažas glāzītes kopā ar kolēģiem. Būdams labā kondīcijā,  viņš vienai no darba biedrenēm atklāja savas “intīmās domas” par viņu.

Par laimi viņam (un viņa karjerai), kolēģe saprata, ka viņš ir ļoti piedzēries, tāpēc tā vietā, lai paziņotu par to priekšniecībai vai iepļaukātu viņu, par to pasmējās. Par nelaimi viņam, pirmdiena bija ļoti mulsinoša visiem biroja darbiniekiem, jo viņa mēģinājumu “piecirst kanti” kolēģei redzēja vairāki cilvēki, kuri tālāk izplatīja klasiskās biroja baumas.

Neesiet tas, kurš  biroja pasākumos dzer visvairāk. Iespējams, jūs padarīsiet sevi par apsmieklu. Centieties šīs kļūdas nepieļaut to cilvēku priekšā, kas var jūs atlaist no darba.

*Atcerieties šo ieteikumu arī vidusskolas salidojumos, pirmajos randiņos un ballītēs, kur ir arī jūsu bijusī otrā pusīte (dzeršana šādās situācijās var izraisīt lielu nožēlu vēlāk).

Bērna dzimšanas dienas ballīte

Atkarībā no bērna vecuma, šie bieži vien ir garlaicīgi pasākumi, pat arī tad, ja tas ir jūsu pašu bērns. Lai gan šādos pasākumos parasti alkohols netiek pasniegts lielos daudzumos, vecāki dažkārt galdā ceļ kādu alkohola pudeli savu viesu labad (un lai no garlaicības nenomirtu).

Lai gan alkohols varētu būt vienīgais veids, kā tikt galā ar bļaujošiem sīčiem, kas mētājas ar ēdienu, bērnu priekšā nav labi būt piedzērušam. Protams, bērni ne vienmēr saprot, kas ap viņiem notiek. Viņi dažkārt pat tēlo piedzērušos pieaugušos, bet tomēr jāatceras – tas nav labi.

Jūs ne tikai rādāt saviem bērniem sliktu piemēru, bet arī padarāt sevi rīcībnespējīgu gadījumā, ja ar bērniem kaut kas notiek. Lai gan bērnu ballītes mēdz būt šausmīgas, dzeriet sulas un, ja vēlaties tās padarīt stiprākas, dariet to ar mēru.

Jūs taču negribat būt tas cilvēks, kuru draugi/ģimene vairs nelaiž bērniem ne tuvumā?..

Festivāls

Beidzot! Festivāls ir laiks un vieta, kur varat pilnībā izbaudīt dzeršanu bez pārmetumiem. Šādos pasākumos dzeršana ir pieņemama. Parasti tas viss notiek brīvā dabā, tāpēc nevienu nekaitina jūsu bļaušana vai kūleņi zālājā.

Šajā laikā ir arī piedodams atrasties dzērušam bērnu acu priekšā. Ja esat festivālā kopā ar bērniem, rēķinieties ar sekām.

Šeit neviens arī nevērtē to, kā un cik daudz jūs dzerat. Apkārt valda līksmība – paķeriet draugus aiz rokas un sniedziet viņiem alus kausu! Te jūs varat nebaidīties būt iedzēris.

*Šis ieteikums attiecas arī  uz kāzām, draugu ballītēm, jūsu dzimšanas dienu, svētdienas launagu, sporta pasākumiem, brīvdabas koncertiem (negrūstiet cilvēkus, tas ir kaitinoši) un citiem pasākumiem, kur varat attaisnot savu uzvedību policijai.

Bet, protams, vislabāk tomēr ir alkoholu lietot ar mēru. Piedzēries cilvēks kļūst smieklīgs, to der atcerēties.

Avots: Metro

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar