Pētījums: tuvākajā nākotnē 90 milj. cilvēku nāves iemesls būs liekais svars

liekais-svars

Liekais svars turpmākajos 30 gados rūpnieciski attīstītajās un jaunās tirgus ekonomikas valstīs paņems vairāk nekā 90 miljonu cilvēku dzīvību, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) publicētais jaunākais pētījums.

Tiek prognozēts, ka ar aptaukošanos vai lieko svaru saistītas slimības samazinās cilvēku dzīves ilgumu par vidēji trim gadiem.

Līdz 2050. gadam tiks konstatēts 92 miljoni pāragru nāvju, secināts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pētījumā.

Pēc ekspertu domām, no 36 valstīm, kuras ietilpst OECD, 34 valstīs liekais svars ir vairāk nekā pusei iedzīvotāju, un gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs ir uzskatāms par aptaukojušos. Tas negatīvi ietekmē valsts ekonomiku un vispārējo labklājības līmeni. Pēc pētījuma datiem, rūpnieciski attīstītajās zemēs lielais svars samazina iekšzemes kopproduktu (IKP) vidēji par 3,3 procentiem.

Pirmām kārtām liekajam svaram ir negatīva ietekme uz bērnu veselību. OECD noskaidrojis, ka bērniem ar lieko svaru grūtāk veicas skolā, viņiem ir sliktākas atzīmes. Varbūtība, ka tukli bērni labi mācīsies, ir par 13 procentiem zemāka, salīdzinot ar citiem. Turklāt viņi biežāk kavē stundas un biežāk piedzīvo vienaudžu ņirgāšanos, secinājuši eksperti. 

OECD iesaka vairākas iespējas, kas var palīdzēt izvairīties no liekā svara. Tie ir, piemēram, noteiktu reklāmu aizliegumi, brīdinājumi uz pārtikas produktu iepakojumiem, noteiktu taukvielu aizliegumi, izglītojošas kampaņas medijos un programmas skolās.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar