Pētījums: iedzīvotāji rūpes par sevi atstāj novārtā par labu citiem vai darbam

rūpes

Latvijas iedzīvotāji rūpes par sevi parasti atliek malā, jo viņiem svarīgāk šķiet gādāt par citiem un veikt steidzamus darbus. Tā liecina Latvijas farmācijas kompānijas AS “Grindeks” un pētījumu kompānijas “GfK Baltic” iedzīvotāju veselības paradumu pētījums.

Aptaujātie atklāj, ka vairāk par sevi viņi mīl ģimeni un draugus. Kā nākamie pēc pašiem ierindojas mājdzīvnieki un mājoklis.

Puse aptaujāto atzīst, ka viņiem ir svarīgi parūpēties par tuvajiem cilvēkiem un tikai pēc tam pievēršas sev. Lai gan tam lielākoties laika neatliek. Turklāt 14% pauž, ka rūpes par sevi ir egoisms un, gādājot par sevi, jūt vainas apziņu.”Rezultātā ikdienas steigā nereti sev pievēršamies novēloti – katrs trešais sāk ārstēties tikai tad, kad saslimšana vairs neļauj veikt ikdienas pienākumus vai pēc apkārtējo spiediena,” norādīja Tauriņa.

Rezultāti liecina, ka pusei aptaujāto ir liekais svars vai aptaukošanās, katrs piektais vairākas reizes nedēļā pārēdas, katrs otrais palīdzību citiem uzskata par svarīgāku nekā savu slikto pašsajūtu, katrs trešais sāk ārstēties tikai tad, kad saslimšana vairs neļauj veikt ikdienas pienākumus vai pēc apkārtējo spiediena. Tiki desmitā daļa iedzīvotāju no rīta mostas ar prieku par gaidāmo dienu.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka rūpes par sevi ir egoisms, secināts pētījumā.

Pētījumā arī noskaidrots, ka katrs ceturtais vēlas mainīt ēšanas paradumus vai veidot aktīvāku dzīvesveidu, katrs piektais – atmest smēķēšanu, vēl citi – uzlabot miega ieradumus, nelietot alkoholu, vairāk atpūsties.

“GfK Baltic” Latvijas interneta lietotāju pētījumu veica 2016.gada oktobrī, aptaujājot 1005 respondentus vecumā no 16 līdz 65 gadiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar