Pērn dzimušo skaits – mazākais pēdējo simts gadu laikā

šūpulis

2021. gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 milj. 893 tūkst. iedzīvotāju – par 14,5 tūkst. mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) tautas skaitīšanas dati. 

“Iedzīvotāju skaita samazinājums pēdējā gada laikā pielīdzināms pašreizējam Cēsu iedzīvotāju skaitam,” pauž CSP Sociālās statistikas departamenta direktore Baiba Zukula.

Iedzīvotāju skaits pērn saruka straujāk – par 0,76 % salīdzinājumā ar 0,64 % gadu iepriekš, tajā skaitā negatīva dabiskā pieauguma ietekmē tas samazinājās par 0,59 % un migrācijas dēļ – par 0,17 %.

Pēdējos četros gados negatīvais dabiskais pieaugums būtiski pārsniedza negatīvo migrācijas plūsmu starpību.

Kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas 2011. gadā, kad iedzīvotāji tika apsekoti savās dzīvesvietās, to skaits samazinājies par 177 tūkst. Aptuveni tāds ir iedzīvotāju skaits trīs lielajās pilsētās kopā – Daugavpilī, Liepājā un Rēzeknē.

Pērn zemākais dzimušo rādītājs pēdējo simts gadu laikā

Pagājušajā gadā Latvijā piedzima 17,6 tūkst. bērnu – par 1 234 jeb 6,6 % mazāk nekā 2019. gadā, kas ir zemākais rādītājs pēdējo simt gadu laikā, bet nomira 28,9 tūkst. cilvēku – par 1 135 jeb 4,1 % vairāk. Salīdzinot ar pēdējiem gadiem, mirstība strauji pieauga 2020. gada novembrī un decembrī.

Pērn nomira par 11,3 tūkst. vairāk nekā piedzima (2019. gadā – par 8,9 tūkst.), un tas ir lielākais negatīva dabiskā pieauguma rādītājs kopš 2005. gada. Savukārt starptautiskās ilgtermiņa migrācijas rezultātā iedzīvotāju skaits samazinājās tikai par 3,2 tūkst., kas ir zemākais rādītājs kopš 1989. gada.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krāniņi
krāniņi

ko gan citu drīkst gaidīt no šādas valdības…. kuram nepiemetas krampji, ja ierauga tādu šuplinsku bērnudārzā vai skolā…. tikai ne šajā zemē Par JKP izvēli pastalniekiem ir jāmaksā Lai jaunie komunistēni valdītu- jo mazāk to neapzinīgo ementu, jo labāk. Te vienotība ar zzs īpaši zaļajiem pinīgi skaidra Tikia rezervāti un padomju vara Orvela zvēru fermā

Skolnieciņš no likteņupes
Skolnieciņš no likteņupes

Kopš 2020. gada 13. marta Covid-19 sērga plosās mūsu mīļajā zemītē. Taču nevajag saskumt, jo pavisam drīz šis naidnieks taps pievarēts. Lai Covid-19 sērga pamestu mūsu valsti, aicinu skaitīt lūgšanu visvarenai Dabas Mātei. Lūgšanu Dabas Mātei skaita 12 reizes, iededzot zaļu svecīti savās mājās. Lūgšana Dabas Mātei: “Dabas Māte, es lūdzu Tevi! Dabas Māte, es pielūdzu Tevi! Mana Radītāja, es lūdzu Tevi! Mana Radītāja, es pielūdzu Tevi! Tā kas radīja manu miesu, kurā mīt mana dvēsele un mans gars, es lūdzu Tevi! Uzklausi manu lūgšanu, visvarenā Dabas Māte. Uzklausi mani, visvarenā Dabas Māte. Dāvā man spēku un izturību. Dāvā man… lasīt vēl »