Pārāk stipri mīlēt savu darbu nav labi, brīdina zinātnieki

darbs

Cilvēki, kuri pārāk aizraujas ar savu darbu un strādā vairāk nekā nepieciešams, var nodarīt postu savai veselībai un karjerai, noskaidrojuši zinātnieki.

Jaunā pētījumā, kas publicēts žurnālā Journal of Occupational Health Psychology, atklāts, ka pārslodze darbaholiķu karjeru var ietekmēt negatīvi. Arī kolēģi, kas ievēro rimtāku darba ritmu, proti, strādā mazāk, tātad ir labāk atpūtušies un daudz spējīgāki izšķirīgā brīdī sasniegt produktīvākus darba rezultātus.

“Ja darbs ir tava sirdslieta, tu automātiski izvirzi tālākus mērķus, kas rezultātā var aizēnot citas lietas dzīvē un atņemt visu enerģiju. Rezultātā var rasties grūtības ar koncentrēšanos un enerģiju,” komentē pētījuma autors Maikls Klintons.

Darbaholisms novērojams teju visās nozarēs, sākot no zoodārzu darbiniekiem un beidzot ar banku vadītājiem.

“Šis pētījums pierādīja, kā tā dēvētais aicinājums indivīdu var ietekmēt graujoši, pieprasot no tā visus viņa spēkus,” piebilst Klintons.

Pētījuma autori iesaka uzmanīgāk apsvērt, kādu vērtību piešķirt tam, ko dara ikdienā un attieksmei pret karjeru. Jo bieži vien cilvēki, kuri bezgala mīl savu darbu, strādā nenormāli garas darba stundas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar