Par vienu miljonu eiro pārveidos portālu “Latvija.lv”

Šobrīd, kad četras nedēļas spēkā mājsēde, iedzīvotājiem galvenais saziņas veids ar dažādām valsts un pašvaldības iestādēm ir portāls “Latvija.lv.” Taču tā lietotāji atzīst – nepieciešama liela pacietība, lai spētu portālā orientēties un atrast sev nepieciešamos pakalpojums.

Kā vēsta ReTV Ziņu dienests, valsts tuvāko gadu laikā plāno portālu pilnībā pārveidot. Tas izmaksās vienu miljonu eiro.

Agris Krusts, kurš ikdienā strādā ar informāciju tehnoloģijām, ReTV Ziņām stāsta, ka arī viņam nācies maldīties “Latvija.lv” e-pakalpojumu jūklī, tāpēc cilvēkam bez priekšzināšanām tas varētu būt krietns izaicinājums.

Agris Krusts, SIA “IT Centrs” valdes loceklis, informācijas sistēmu drošības konsultants:

“Kamēr es sapratu, kas jādara un kādi soļi, kur pakalpojuma turpinājums, tas bija par mājdzīvnieku pārreģistrāciju no viena īpašnieka uz citu, tur kaut kas jāapstiprina, jāiet iekšā, paziņojuma nav, atrast jau var, iziet var.”

Krusts skaidro, ka portālam ir ļoti sarežģīta tehnoloģiskā sistēma, kas apvieno dažādu valsts un pašvaldību iestāžu sniegot pakalpojumus. Arī viņš piekrīt, ka portāls šobrīd nav lietotājiem draudzīgs, taču, lai šādu sistēmu uzlabotu, nepieciešams to nemitīgi testēt, cenšoties izķert kļūdas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ReTV Ziņām norāda, ka šobrīd tiek plānota portāla pilnīga pārveidošana. Tas iegūs jaunu pamatplatformu, jaunu vizuālo dizainu, kā arī autentifikācija tajā nākotnē tiks sasaistīta ar personas ID karti.

Uģis Bisenieks, VARAM Valsts pārvaldes pakalpojumu attīstības departamenta direktors:

“Funkcionāli labam internetveikalam, kur ir šis te mašīnmācīšanās algoritms, kur šī sistēma mācās no mūsu paradumiem, mūsu līdzīgu cilvēku paradumiem, un tā tas mehānisms iebūvēts, kad nākamajam lietotājam parādās tas, ko līdzīgā situācijā izmanto citi lietotāji.”

Plānots, ka “Latvija.lv” pārveidošanai būs nepieciešams aptuveni viens miljons eiro.

Lietotāji to varētu ieraudzīt 2023. gadā, kopumā tajā varētu būt pieejami vairāk nekā 4000 pakalpojumi. Šobrīd ik dienas portālu apmeklē no 20 līdz 30 tūkstošiem lietotāju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar