Omārs Matīns – vīrietis, kurš noslepkavoja 50 cilvēkus geju klubā Orlando

Omārs Matīnss

Omārs Matīns – vīrietis, kurš svētdien geju klubā Orlando noslepkavoja 50 cilvēkus, jau iepriekš bijis vardarbīgs un neiecietīgs, medijiem pastāstījuši ļaudis, kas viņu pazinuši.

Par slaktiņu aizdomās turamais 29 gadus vecais Omārs Matīns ir islāmticīgs afgāņu izcelsmes ASV pilsonis, un šobrīd tiesībsargāšanas iestādes cenšas noskaidrot, vai viņam bijuši sakari ar islāma ekstrēmistiem.

Omārs Matīns

Matīns ir precējies un viņam ir bērns.

Tikmēr ar teroristisko grupējumu “Islāma valsts” saistīti avoti jau uzņēmušies atbildību par šo slaktiņu.

Arī Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pavēstījis, ka slepkava brīdi pirms uzbrukuma esot zvanījis uz ārkārtas situāciju tālruni un paziņojis, ka ir “Islāma valsts” sekotājs.

Tajā pašā laikā amerikāņu mediju intervētie slepkavas radinieki apgalvo, ka Matīns, kurš strādājis par apsargu mazgadīgo noziedznieku aizturēšanas centrā, neesot bijis īpaši reliģiozs.

Taču tie atzīst, ka viņš esot ienīdis gejus, kā arī sitis savu bijušo sievu. Turklāt Matīnam esot bijuši arī garīgi traucējumi.

Omārs Matīns

Savukārt viņa tēvs Sediks ir pazīstams afgāņu kopienas loceklis, kas vada arī neregulāru televīzijas raidījumu Durand Jirga Show, kurā propagandē radikālus islāmistu uzskatus.

Tomēr viņš apgalvo, ka dēla pastrādātais viņu satriecis tāpat kā visu Ameriku un ka tam neesot “nekāda sakara ar reliģiju”.

Arī slepkavas bijusī sieva stāsta, ka viņš esot bijis vardarbīgs un garīgi nestabils, taču neesot bijis reliģisks ekstrēmists. Šī laulība šķirta 2011.gadā, un kopš tā laika Sitora Jusufija ar Matīnu nav tikusies un runājusi.

Tajā pašā laikā FIB atzinis, ka Matīns jau divkārt nonācis izmeklētāju redzes lokā aizdomās par saistību ar ekstrēmistiem un ka 2013. un 2014.gadā viņš esot ticies ar kādu teroristu pašnāvnieku.

Neskatoties uz to, viņam bijusi līdz nākamā gada septembrim derīga ieroča nēsāšanas atļauja.

Omārs Matīns

Svētdien notikušais slaktiņš ir asiņainākais šāda veida noziegums ASV mūsdienu vēsturē, un tas tika sarīkots plaši pazīstamajā Orlando geju naktsklubā “Pulse”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar