Asinspirts geju klubā Orlando: vismaz 50 nogalināti, 53 ievainoti

apšaude geju klubā

Svētdienas naktī geju klubā “Pulse” Orlando, ASV Floridas štatā, norisinājusies īsta asinspirts. Apšaudē seksuālo minoritāšu naktsklubā svētdien ap plkst. 2 pēc vietējā laika ir vismaz 50 upuru, ievainoto – vismaz 53, vairākiem ievainojumi ir smagi. Uzbrucējs, kas atklāja uguni klubā «Pulse» no skatuves, likvidēts. Policija to nodēvējusi par teroraktu. Uzbrukuma brīdī klubā bija ap 320 cilvēku. Mediji to jau nodēvējuši par ļaunāko masu apšaudi ASV vēsturē. 

Uzbrucējs, kas atklāja uguni seksuālo minoritāšu klubā “Pulse” no skatuves, nogalināts. Policija to nodēvējusi jau par teroraktu. Uzbrukuma brīdī klubā bija ap 320 cilvēku.

Apšaude sākās aptuveni plkst.2 (plkst.9 pēc Latvijas laika). Vispirms tika šauts pie kluba, bet pēc tam apšaude ar policistiem turpinājās kluba ēkā. Plkst.5 ēkā iebruka īpašo uzdevumu vienība, lai izglābtu ķīlniekus. Apšaudē iesaistījās deviņi policisti, no kuriem viens ievainots acī, atklāja Orlando policijas priekšnieks.

Ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz kādu amatpersonu, vēstīja, ka ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) notikušo izmeklē kā teroraktu. FIB uzskata, ka šāvējam varējusi būt nosliece uz islāmistu ekstrēmismu.

“Mēs esam iztīrījuši ēku un (..) mums ir nevis 20, bet 50 upuri, neskaitot šāvēju”, preses konferencē paziņoja Orlando mērs Badijs Daiers, piebilstot, ka 53 cilvēki ievietoti slimnīcā.

ASV telekanāli ziņoja, ka šāvējs identificēts kā Omārs Matīns – 1986.gadā dzimis afgāņu izcelsmes ASV pilsonis, bet policija šo informāciju vēl nav apstiprinājusi. Šāvējs nogalināts sadursmē ar likumsargiem, informēja policija, kas iepriekš pie kluba veica kontrolētu spridzināšanu.

Policija bija izziņojusi preses brīfingu, taču to atcēla, paziņojot, ka par jaunumiem ziņos savā Twitter kontā. Ieraksts pl.12:54 vēsta, ka uzbrucējs naktskluba telpās ir nogalināts. Sabiedrība joprojām tiek aicināta netuvoties notikuma vietai.

 

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Metro

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar