Ne ventilācijas, pat ne 50 cm distances, viss kā PSRS laiku rindās uz šņabja bodi – piespiedu maksas tests Rīgas lidostā

covid tests

Laikā, kad vēl joprojām aizliegts strādāt vairāku nozaru uzņēmējiem, pamatojot ierobežojumu nepieciešamību ar epidemioloģisko stāvokli valstī, par absurdo situāciju lidostā Rīga, kur ielidojušajiem tiek pieprasīts veikt testu, vietnē Facebook raksta Signe Reinholde.

“Rīgas lidosta. Latvijas pilsoņi atgriežas savā valstī. Visi ar 72 h iepriekš taisītiem negatīviem covid testiem, jo savādāk lidmašīnā nemaz neielaiž. Latvijas valsts ir izdomājusi tomēr vēl pamocīt savējos un likt taisīt vēl vienu testu Rīgas lidostā.

Bērni, pieaugušie, milzīgs daudzums cilvēku no vairākām lidmašīnām vienlaikus tiek turēti rindā uz testu bezgaisa koridorā, saspiesti burtiski kā siļķes mucā. Ventilācijas nav, nekādas 2 metru distances arī nē. Nav pat 50 cm distances, viss kā padomju laiku rindās uz šņabja bodi.

Tas viss it kā cīņai pret covid, bet šādos apstākļos jāpavada vairāk kā 1 stunda (nelaimīgie rindas beigu galā krietni ilgāk) – ja kādam gadījumā te būtu covid, tad tagad tas pilnīgi noteikti būs visiem.

“Laimīgajiem”, kas beidzot tikuši līdz testēšanai, visu acu priekšā bāž degunā kociņus. Kurš šķauda, kurš raud, kurš mēģina pierunāt bērnus. Norobežojumu nav. Pūlis sašutis, šausminās, filmē notiekošo. Kāds sašutis nokliedz: “Kā dzīvnieku fermā, bet mēs neesam dzīvnieki!”.

Kustība netiek vadīta – kad tests beidzot uztaisīts, lai tiktu ārā no pūļa, tev vārda tiešā nozīmē jānoberzējas gar to, kurš spraucas uz testu.

Izvēles nav dota – ja gribi lai izlaiž no lidostas, tests obligāts, samaksājot par to 24 eur.

“Mežonīga naudas mašīna, nekas cits”, izmisusi nopūšas blakus stāvoša kundze. Nākas piekrist, jo noteikušo par covid drošu nekādi nenosauksi. Par cilvēka cieņu pazemojošu gan. Pēc tam lidostas 2. stāvā jāgaida rezultāts aptuveni vēl stundu. Bez iespējas iegādāties ko ēdamu, tiesa šajā zonā vēlīgi atļauts mazo ūdens pudelīti nopirkt par apaļiem 2 eiro…

Interesanti, vai kāds no Ministru kabineta, Veselības ministrijas zina, kas notiek Starptautiskajā Lidostā Rīga un var paskaidrot, kāpēc Latvija ir vienīgā valsts ES, kur jāveic piespiedu testi tieši lidostā? Un kurā brīdī īsti pēc valdības lēmuma, ka atgriežoties Latvijā noteiktā termiņā jāveic testi tuvākajā testēšanas vietā, lidostā pēkšņi parādījās E.Gulbja laboratorija kā obligātais un bez izvēles vienīgais pakalpojuma sniedzējs?”

Pēc tam, kad ar Signes Reinholdes ierakstu kāds dalījās arī Twitter, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) publicēja atbildes ierakstu:

Rīgas lidosta. Latvijas pilsoņi atgriežas savā valstī. Visi ar 72 h iepriekš taisītiem negatīviem covid testiem, jo…

Posted by Signe Reinholde on Pirmdiena, 2021. gada 17. May

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Facebook

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar