Marihuāna ir 114 reižu mazāk nāvējoša nekā alkohols

marihuāna vs alkohols

Marihuānas smēķēšana ir 114 reižu drošāka nekā alkohola lietošana, pierādīts pētījumā.

Reitings, kurā sarindotas apreibinošās vielas atkarībā no to toksiskās iedarbības uz cilvēka organismu, šokēja daudzus kaismīgus zālītes pretiniekus. Savukārt tie, kuri ik pa laikam mēdz uzvilkt kādu kāsīti, pat aci nepamirkšķināja, ieraugot marihuānu pašās saraksta beigās.

Patiešām pārsteidzoši izrādījās citi pētījuma dati – nāvējošo narkotiku reitingā pirmā vieta tikusi alkoholam.

Zinātnieki pētījumā secinājuši, ka marihuāna ir 114 reižu mazāk nāvējoša nekā alkohols. Pētījuma galvenais kritērijs – kaitējums cilvēka organismam. Attiecīgi toksikoloģiskais slieksnis un daudzums, kādā viela tiek lietota. Secināts, ka vienīgā narkotika, kas izraisa zemu mirstības risku, ir marihuāna.

Pierādīts, ka pati nāvējošākā narkotika ir alkohols, kad runa ir par mirstību. Nākamās visvairāk nāvējošās vielas ir heroīns un kokaīns, kam seko tabaka, ekstazī un metamfetamīns.

Pētījums balstīts uz katras vielas tipiskās devas, ko cilvēks mēdz lietot, novērtēšanu un šī skaitļa apvienošanu ar letālo devu.

marihuāna

“Rezultāti apstiprina, ka marihuānas kaitīgums, iespējams, līdz šim tiek novērtēts pārlieku augstu,” zinātnieku ziņojumos raksta Karlsrūes Ķīmiskās un veterinārās pētniecības biroja profesors Dirks Lāhenmejers.

“Paredzētā fatālā deva (THC, aktīvā viela marihuānā) cilvēkam ir no 15 līdz 70 gramiem. Tas ir daudz lielāks marihuānas daudzums, nekā pat ļoti aizrautīgs marihuānas lietotājs varētu izmantot vienā dienā,” raksta  Washington Post.

Marihuānas legalizācijas atbalstītāji izmantojuši šo pētījumu, lai pierādītu, ka spēkā esošie narkotiku aizliegumi ir nepareizi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar