Lokšāvējs, kuram nav roku – olimpietis Mets Štucmans

Iepazīstieties, Mets Štucmans (Matt Stutzman) – Amerikas lokšāvēju paralimpiskās izlases dalībnieks, kuram nav abu roku. Ne paralimpiskajā, bet olimpiskajā izlasē viņš iekļuva, ar savu rezultātu apsteidzot vairāk nekā 30 konkurentus.

Mets ir dzimis 1982.gadā Kanzasā. Puisēns jau piedzima bez abām rokām, un viņa bioloģiskie vecāki no viņa atteicās. 1983.gada janvārī gadu un vienu mēnesi jauno Metu adoptēja Štucmanu ģimene no Aijovas (Kalona, Iowa). Tā dzīvespriecīgajam mazulim uzradās mīloši vecāki. Jau kopš agras bērnības Mets iemācījās roku vietā izmantot abas kājas. Audžu vecāki bija gudri cilvēki un ļāva zēnam visu darīt patstāvīgi.

lokšāvējs

Mets bērnībā aizrāvās arī ar šaušanu no pistoles. Arī to viņš, protams, darīja ar kājām. Jaunietis bija ļoti trāpīgs šāvējs – viņš bez īpašas piepūles trāpīja monētā no 30 un pat 50 metru liela attāluma.

Tajā pat laikā Mets izmēģināja spēkus arī lokšaušanā. Turpat vietējā mednieku veikaliņā viņš iegādājās loku un uzsāka treniņus.

„Kad nolēmu sākt nodarboties ar lokšaušanu, ierakstīju Google jautājumu: kā puisim bez rokām iemācīties šaut ar loku,” stāsta Mets. „Protams, nekādu atbildi neatradu, nebija ne video materiālu, ne grāmatu, vispār nekādu pamācību. Tad sāku skatīties video, kuros redzami pasaulē labākie lokšāvēji, vēroju viņu tehniku, kā viņi tur loku un dara visu pārējo, kas nepieciešams. Tad to visu iztēlojos, it kā darītu pats, tikai roku vietā izmantojot kājas. Kad visu biju sapratis, vienkārši sāku šaut un pamazām sasniedzu iecerēto rezultātu”.

Kopš tā laika Mets sacensībās nevienam nepiekāpjas. Piemēram, kādā no turnīriem, kurā piedalījās 1800 šāvēju, iekļuva starp 50 labākajiem. Nesen viņš trāpīja mērķi no 210 metru attāluma, un viņa sasniegums tika ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā.

Šobrīd Mets Štucmans ir Amerikas paralimpiskās izlases dalībnieks, viņa uzvaru skaitā ir sudraba medaļa, kas izcīnīta Paralimpiskajās spēlēs Londonā 2012.gadā.

Mets dzīvo pilnīgi ikdienišķu dzīvi ASV Aiovas štatā, apstrādā laukus, vada motociklu un automašīnu, turklāt neizmantojot nekādus palīglīdzekļus, kas to visu atvieglotu. Lokšāvējs ir precējies, triju dēlu tēvs. Viņam ir pa spēkam dažādi darbi – gan automašīnas labošana, gan pamperu mainīšana mazuļiem.

lokšāvējs

Metam patīk doties medībās, makšķerēt zivis, vizināties ar laivu, bet par visu augstāk lokšāvējs vērtē brīžus, kas pavadīti kopā ar ģimeni

Taču par savu invaliditāti lokšāvējs runā nelabprāt. Par to, kāda būtu dzīve, ja viņam būtu rokas, Mets nedomā – viņš jūtas laimīgs ar to, kas ir, un ir pārliecināts, ka cilvēka laime nav atkarīga no tā, vai viņam ir rokas vai nav.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar