Liekais svars rodas galvā – lūk, kas ir īstais iemesls tam, ka esi resns

liekais svars

Lai atrastu cēloni liekajam svaram, no kura nekādi neizdodas tikt vaļā, ir jāizprot savs psihoemocionālais stāvoklis. Var droši teikt, ka nepalīdzēs nekādas diētas, ja netiks mainīta domāšana.

“Bieži vien cilvēki, kuri cieš no aptaukošanās, bērnībā piedzīvojuši kādu atmiņā paliekošu pazemojumu vai pat tikuši regulāri pazemoti,” novērojusi psiholoģe, filozofe un dzīves mākslas pasniedzēja Līza Burbo. “Liekie kilogrami kalpo kā savdabīgs aizsardzības mehānisms, jo bailes no pazemošanas saglabājas visu mūžu.

Cits iemesls – vēlme darīt laimīgus citus, aizmirstot par savām vajadzībām. Vēl ļoti bieži cilvēks pieņemas svarā, jo negrib būt pievilcīgs pretējā dzimuma acīs. Kāpēc negrib? Jo baidās, ka pēc tam viņu pametīs vai ka pats nespēs pateikt „nē” cilvēkam, kurš ne pārāk patīk. Tāpat no aptaukošanās mēdz ciest cilvēki, kuri grib izcīnīt savu vietu dzīvē, vienlaikus uzskatot šo vēlmi par nepieklājīgu un nepiedienīgu.

Ieteikums – pēc iespējas biežāk vaicā sev: “Ko es patiesībā vēlos?”, pirms saki “jā” citu cilvēku lūgumiem vai piedāvā savu palīdzību. Ja atteiksi, tevi nesāks mīlēt un cienīt mazāk . Gluži otrādi, cilvēki sapratīs, ka tu pats sevi cieni un vairāk sāks cienīt tevi.”

Savukārt amerikāņu ārste un dziedniece Luīza Heija aptaukošanos iedala vairākos veidos: liekais svars, vispārēja aptaukošanās, roku aptaukošanās, vēdera un gurnu aptaukošanās. Katram veidam viņa nosauc iespējamos cēloņus. Ārstēšanas metode ir balstīta uz afirmācijām (apgalvojumiem) – jaunas domāšanas modeļiem.

Liekais svars. Cēloņi – slēptas dusmas, vaino apkārtējos, nav vēlmes rūpēties par sevi. Izvairīšanās no jūtām un emocijām, lai neciestu. Neaizsargātības izjūta. Sevis noliegšana. Apspiestas vēlmes iegūt, sasniegt vēlamo.

Ko darīt, lai uzveiktu saslimšanu – vairākas reizes skaļi atkārtot harmonizējošas domas: „Manī nav pretrunīgu jūtu. Tur, kur es atrodos, ir droši. Es mīlu un novērtēju sevi”.

Vispārēja aptaukošanās. Cēloņi – ļoti jūtīga daba. Nepieciešama aizsardzība. Nevēlēšanās piedot.

Ko darīt– afirmācijas: „Es vienmēr esmu drošībā. Es gribu pieaugt un uzņemties atbildību par savu dzīvi. Es piedodu visiem un veidoju tādu dzīvi, kā vēlos”.

Roku aptaukošanās: dusmas, jo dzīvē nav mīlestības vai tā tikusi atraidīta.

Ko darīt? Skaļi saki – “Es gribu atbrīvoties no savas domāšanas stereotipiem, kuri izsaukuši šo slimību”. Tad jāatkārto jaunais modelis: „Es varu saņemt tik daudz mīlestības, cik vien vēlos”.

Gurnu aptaukošanās. Cēlonis – no bērnības sakrātas dusmas uz vecākiem, bieži vien uz tēvu.

Ko darīt? Atkārto: “Es gribu atvadīties no pagātnes un piedodu tai. Es nebaidos pārkāpt vecāku aizliegumus. Es redzu tēvu kā bērnu, kuram bija jāaug bez mīlestības un glāstiem, tāpēc man ir viegli piedot viņam. Mēs abi esam brīvi”.

Vēdera aptaukošanās. Cēlonis – dusmas par emocionālo rūpju un garīgās barības trūkumu.

Ko darīt? Skaļi saki: „Es attīstos garīgi, man nekā netrūkst, lai tas notiktu. Esmu brīvs”.

 

Sagatavots pēc econet.ru

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar