Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš OECD valstu vidū

alkohols

No visām 38 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju, liecina OECD veselības aprūpes pētījums “Health at a Glance 2021”.

Tajā secināts, ka saskaņā ar tirdzniecības rādītājiem Latvijā alkohola patēriņš uz vienu personu gadā sasniedz 12,9 litrus, kas ir augstākais rādītājs OECD, un tam analoģiski ir tikai Čehijas un Austrijas rādītāji – attiecīgi 11,9 un 11,6. Arī Baltijas kaimiņvalstīs alkohola patēriņš pārsniedz OECD vidējo – 8,7 –, taču tas aizvien ir zemāks nekā Latvijā. Attiecīgi Lietuvā alkohola patēriņš gadā uz vienu personu ir 11,1, bet Igaunijā – 10,4.

Tikmēr zemākais alkohola patēriņš reģistrēts Turcijā, kur šis rādītājs ir 1,3, Kostarikā un Izraēlā – katrā 3,1, kā arī Meksikā, kur persona vidēji gada laikā patērē 4,4 litrus alkohola.

Pēc OECD pētījumā paustā, Latvijā ir arī viens no augstākajiem smēķētāju īpatsvariem Eiropā, sasniedzot 22,6% populācijas vecumā virs 15 gadiem. Augstākais smēķētāju īpatsvars no visām OECD valstīm gan ir Turcijā, kur šis rādītājs ir 28%, taču arī četrās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, smēķētāju īpatsvars ir īpaši augsts. Šo četru Eiropas valstu vidū ir arī  Ungārija  un Grieķija, kur šis rādītājs ir 24,9%, kā arī Francija – 24%.

OECD pētījumā aplūkoti galvenie populācijas veselības un veselības aprūpes sistēmas rādītāji organizācijas valstu vidū. Tajā izmantotie datu apkopojumi ievākti tostarp no valstu oficiālajām iestādēm, par laika periodu līdz 2019. vai 2020. gadam.

Apkopojums publicēts 2021. gada 9. novembrī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: db.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pēteris Līgojānis
Pēteris Līgojānis

KĀRTĒJĀ REIZE UN VIETA, KUR IZPAISTIES LAYTVIEŠU PĀRCENTĪBAI.
NETICU, KA CITAS VALSTIS SNIEDZ PAR SEVI TIK PRECĪZU INFORMĀCIJU.
KRIEVI TĀDĀ APTAUJĀ IR TIKPAT KĀ SVĒTIE. BET SAKIET, KAS MŪS IEMĀCĪJA,
KAS CĒLA TIKUMĪBAS GODĀ DZĒRĀJUS?

Nellija
Nellija

Norvēģijā ir speciāli,ap 40 veikalu tīkli alkoholam, un, ka ja piebrauc, redzi to,kā pie mums nav! Rindas,jo, ka ja ir atlaides,,,paši stāvējām ,lai nopirktu atsevišķas sevišķas pudeles,ap 40.00 eur maksāja,

Nellija
Nellija

Lētākais alkohols ir Vācijā, Luxsenburgā,,,,arī Polijā var teikt,,,,un labs tas ir,,,galva nesāp,,,Čehiju ,Slovākiju var pieminēt,,,Tāpat kā kafija pie mums 7->8.50 eur,100 grami /tāda pati kafija Vācijā 3.89 eur,,bet, pavisam aromātiska,garšīga,,,,tā,ka,,,,,

Snupijs
Snupijs

Lētākais alkohols un cīgas, salīdzinot ar šengenas valstīm. Nu neiestāstīsies ka mums dzer vairāk kā Somijā vai Zviedrijā. Somi te atbrauc, veseliem pricepiem pērk alkoholu un tas iet uz letiņu patēriņa rēķina.

es.
es.

Alutiņš, tas mums garšo. Pat tautasdziesmās runā par alutiņu. Alutiņi, vecais brāli, Tu par mani vecākaisi. Es piedzimu, tev atradu, Es nomiršu, tu paliksi.

motorhead 1916
motorhead 1916

PROZIT! Tad jau veel kaads turas, vai ne? :-)