Kronēts Lielbritānijas karalis Čārlzs III un karaliene Kamilla VIDEO

Svinīgā un vēsturiskā ceremonijā Vestminsteras abatijā Londonā par britu monarhijas karali kronēts Čārlzs III un viņa sieva Kamilla kronēta par karalieni.

Čārlzs III svinīgi solīja kļūt par svētību “katras ticības un pārliecības” cilvēkiem.

Viņš par 40.monarhu, kurš kopš 1066.gada kronēts Vestminsteras abatijā, kļuva plkst.12.02 (plkst.14.02 pēc Latvijas laika), kad anglikāņu baznīcas arhibīskaps Džastins Velbijs viņam galvā uzlika Svētā Edvarda kroni.

Pēc kroņa uzlikšanas karaļa galvā, kas sekoja reliģiskai ceremonijai, kurā monarhu “svaidīja, svētīja un iesvētīja”, karalis pieņēma zvērestu no citiem aristokrātiem, kuru vārdā to deva viņa dēls un pašreizējais troņmantnieks Velsas princis Viljams, un visiem pavalstniekiem.

Karalienes Elizabetes II kronēšana 1953.gadā bija pirmā britu monarha kronēšana, kas tika pārraidīta televīzijā, bet viņas dēla Čārlza III kronēšana ir pirmā, kura vērojama tiešsaistē visā pasaulē. Pēc karaļa kronēšanas vienkāršākā ceremonijā tika kronēta karaliene Kamilla.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mazbritānija
Mazbritānija

Mūsdienās palikusi Mazbritānija.

levitkucins
levitkucins

Es arī gribētu, lai mani kronē

Vāvere
Vāvere

Nonāksi Centrālcietumā, varbūt arī kronēs!