Kā darbojas elle, izskaidrojis ķīmijas students

elle

Arizonas (ASV) universitātes ķīmijas fakultātes students eksāmenā izskaidrojis, kā darbojas elle. Studenta stāstījumu internetā publicējis viņa pasniedzējs. Abi vienojušies, ka autora personība netiks atklāta.

Students eksāmenā izvilcis biļeti, kurā bijis tikai viens jautājums: vai ellē notiek eksotermisks vai endotermisks process (tā izdala vai paņem siltumenerģiju)? Ir pieņemts, ka šis jautājums ir eifēmisms, ar kuru tiek skaidrots Boila – Mariota likums, viens no ideālās gāzes likumiem, gāzu saspiešanas likums, kuru studē ķīmijas un fizikas kursā. Likums apgalvo, ka noslēgtā sistēmā dotajai gāzes masai nemainīgā temperatūrā (tātad izotermiskā procesā) spiediens mainās apgriezti proporcionāli tilpumam.

Taču students atbildēja citādi. Viņš uzrakstīja, ka elles struktūra nemitīgi mainās, turklāt jāņem vērā ātrums, ar kādu gāzveidīgās dvēseles nonāk Peklē, kā arī ir jānoskaidro, vai tās no turienes dodas prom vai arī paliek tur uz visiem laikiem (tas ir atkarīgs no katras konkrētās reliģijas).

To, cik daudz dvēseļu nonāk Ellē, students ierosināja aprēķināt šādi: ja ņem vērā to, ka ikviens reliģisks novirziens sludina, ka visi, kas tam neseko, ir lemti degt elles liesmās, dvēseļu pieplūdums Peklē varētu būt eksponenciāls. Pamatojoties uz jau pieminēto Boila – Mariota likumu, saskaņā ar kuru gāzes masa ir nemainīga, ellei vajadzētu kļūt lielākai ar katru tur nonākušo dvēseli.

Tādā gadījumā attīstība varētu būt divējāda: ja elle paplašinās lēnāk, nekā pieaug tur nokļuvušo dvēseļu skaits, – temperatūra un spiediens palielināsies bezgalīgi.  Tomēr, ja elle paplašināsies lielākā ātrumā, nekā pieaug tur nokļuvušo grēcinieku skaits, – tā vienkārši aizsals.

Protams, pareizas atbildes uz šo jautājumu gluži vienkārši nav. Un students eksāmenā saņēma savu godam nopelnīto atzīmi А+.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Memolition.

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ex ķīmiķis
ex ķīmiķis

Kādam jau jānonāk ellē, lai pasaule priekšlaikus neietu bojā, fai ne?