Kā atšķirt oriģinālās smaržas no viltojuma

Mūžīgās steigas laikmetā, kurā dzīvojam, ir grūti atlicināt brīdi, lai ķemmētu bodes un daudzi jaunu lietu iegādei labprāt izmanto interneta veikalus. Taču diemžēl pērkot preces, kas pirms tam nav apskatītas un aptaustītas, ir zināms risks iegādāties pakaļdarinājumus.  Piemēram, smaržas.

Nemaz nerunājot par iepirkumiem interneta veikalā, arī iegādājoties kāroto smaržu flakonu klātienē, dažreiz var rasties šaubas, vai tās patiešām ir oriģinālās. Smaržas, kuras izskatās kā oriģinālās – nosaukums rakstīts pareizi, uz etiķetes Made in France un smaržo arī labi, bet cena nesaprotamu iemeslu dēļ ir divas vai pat trīs reizes zemāka nekā veikalā.

Lūk, vienpadsmit pazīmes, kā atšķirt oriģinālās smaržas no pakaļdarinājuma.

1. Celofāna iepakojums

smaržas

Uzmanīgi apskatiet kārbiņas iepakojumu: 1) Ja kastīte ir ietīta celofānā, tam stingri jāpiegulst tai. 2) Celofāna iepakojumam jābūt nostiprinātam ar termometodi, nevis salīmētam. 3) Oriģinālais iepakojums nekad nebūs veidots no bieza celofāna.

 

2. Nosaukums

smaržas

Obligāti jāpievērš uzmanība smaržu nosaukumam. Pakaļdarinājumos bieži vien tiek izlaists vai pielikts klāt kāds burts.

3. Tikai “PARFUM”

smaržas

Uz īstām franču smaržām nekad nebūs rakstīts “parfume”, jo vienīgais pareizais nosaukums ir “parfum”.

4. Krāsa

smaržas

Ja smaržas ir pārāk spilgtā vai pārāk maigā krāsā, vērts būt piesardzīgiem. Ieejiet zīmola mājaslapā un apskatiet, kā smaržas izskatās attēlā (lai gan šis nav pats objektīvākais veids, jo ekrāna spilgtums un citi parametri var nerādīt precīzu krāsu). Jebkurā gadījumā, ja krāsa liekas aizdomīga, ir vērts pārbaudīt to kvalitāti.

5. Made in …

smaržas

Uz kastītes ir jābūt norādītam ne vien valsts nosaukumam, bet arī tam, ka tās ir IZGATAVOTAS šajā valstī (t.i. ne vienkārši “Italy”, bet “Made in Italy”).

6. Svītru kods

ka-atskirt-originalas-smarzas-no-pakaldarinajuma-06

Ieteicams pārbaudīt arī svītru kodu uz kastītes. Lejuplādjiet telefonā speciālu aplikāciju, kas nolasa svītru kodus un norāda valsti, no kuras tas nācis. Ja tas sakrīt ar izgatavotājvalsti – ļoti labi! Bet nepriecājieties par agru – mēdz būt arī ļoti kvalitatīvi pakaļdarinājumi.

7. Recycling zīme

smaržas

Ir jābūt skaidri saskatāmai otrreizējās pārstrādes zīmei (recycling) .

8. Ciparu un burtu kods

ka-atskirt-originalas-smarzas-no-pakaldarinajuma-08

Ciparu un burtu kods attēlā apvilkts ar sarkanu aplīti, bet tas var izskatīties arī savādāk. Tādam pašam kodam ir jābūt arī uz smaržu pudelītes.

smaržas

Šajā attēlā redzams, ka kods uz smaržu iepakojuma kastītes sakrīt ar kodu uz pudelītes (tam ir jābūt noturīgam  – kārtīgi paberzējiet to ar pirkstu, lai pārbaudītu).

9. Meklējiet uz kastītes šos apzīmējumus

smaržas

Uz oriģinālo smaržu kastītes noteikti būs norādīts derīguma termiņš, izgatavotājvalsts, sastāvs, apjoms (ml).

10. Flakona vāciņš

smaržas

Smaržu flakona vāciņam ir jābūt ideāli taisnam un simetriskam (izņemot gadījumus, kad dizaineris paredzējis savādāk). Noteikti uzziniet, no kāda materiāla jābūt veidotam vāciņam – parasti šo informāciju var atrast zīmola mājaslapā.

11. Papildus konstrukcija

smaržas

Smaržu kastītes iekšpusē ir jābūt papildus konstrukcijai, kas notur smaržu flakonu vietā. Visbiežāk tā ir veidota no kartona un var būt jebkuras formas.

Nekad nevar zināt, kādas sekas būs viltotu smaržu lietošanai. Ja apzināti izvēlieties nepirkt oriģinālas smaržas, atcerieties, ka nav labi ekonomēt uz savas veselības un tā, kas nokļūst uz ādas rēķina. Turklāt pakaļdarinājuma aromāts ļoti ātri izgaist, atstājot vien atmiņas par to un iztērēto naudu. Smaržu pakaļdarinājumu pirkšana taupības nolūkos ir tikai mīts – atcerieties parunu: “skopais maksā divreiz”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Douglas

Populārākie raksti2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lils
Lils

Pirmajā bildē parādīts, bet aprakstā neparādās – lielākajai daļai oriģinālo smaržu nav izliekta trubiņa flakonā.

Janka
Janka

Svītru kodiem nevajag nekādas telefonu lietotnes, pēc pirmajiem cipariem var noteikt valsti. https://www.makebarcode.com/specs/ean_cc.html