Jo biežāk dzer, jo vairāk garšo – pārmērīga alkohola lietošana var izmainīt DNS

alkohols

Pētījumā noskaidrots, ka pārmērīga dzeršana var izmainīt DNS un likt cilvēkam vēl vairāk alkt pēc spirtotajiem dzērieniem.

“Mēs atklājām, ka cilvēkiem, kuri pārmērīgi dzer, var izmainīties viņu DNS. Rezultātā viņi kļūst vēl atkarīgāki no alkohola,” pētījumu komentē tā vecākais autors Dīpaks Sarkars.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Clinical & Experimental Research”, zinātnieku komanda īpaši izpētīja divus gēnus, kuriem ir nozīmīga loma dzeršanas kontrolē: PER2, kas ietekmē organisma bioloģisko pulksteni, un POMC, kas regulē stresa atbildes reakciju sistēmu.

Zinātnieki atklāja, ka biežajiem iedzērājiem un pārmērīgiem dzērājiem šajos divos gēnos ir redzamas izmaiņas, kuras izraisījusi alkohola ietekmēts modifikācijas process jeb metilācija. Alkoholiķiem šajos gēnos bija arī novērots vājāks proteīnu ražošanas process.

Pētnieki ir pārliecināti, ka šīs izmaiņas ir radušās pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ un liek cilvēkam izjust vēl lielāku kāri pēc tā.

“Šis atklājums varētu palīdzēt izskaidrot, kāpēc atkarība no alkohola ir tik spēcīga, kā arī kādreiz nonākt pie efektīvām alkoholisma ārstēšanas metodēm,” skaidroja Sarkars.

Jaunais atklājums arī var palīdzēt identificēt tos proteīnus vai gēnus, kas var būt vainīgi pie alkoholisma nākotnē.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar