Ja sieviete dzer, vainīgs var būt vīrieša ķermeņa aromāts

sieviete
Nepārmet sievai, ka viņa jau atkal sniedzas pēc glāzītes. Iespējams, viņai vienkārši nepatīk tas, kā vīrietis ož.

Zinātnieki pētījumā pierādījuši, ka vīrieša ķermeņa aromāts var likt sievietēm pastiprināti lietot alkoholu.

Floridas universitātes zinātnieki veica pētījumu par to, kā vīrieša vai sievietes dabiskais ķermeņa aromāts ietekmē partnera alkohola lietošanas paradumus.

Pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā NCBI, ir turpinājums jau iepriekš veiktajam pētījumam par to, kā sievietes ķermeņa aromāts menstruāciju laikā liek vīriešiem izjust pastiprinātu tieksmi pēc alkohola.

Šoreiz pētnieki izanalizēja 103 sieviešu vecuma grupā no 21 līdz 31 gadam uzvedību, nonākot saskarsmē ar dažādu vīriešu ķermeņa aromātiem. Visām pētījuma dalībniecēm tika teikts, ka viņas piedalās īpašā aptaujā par vīriešu smaržām un alkoholu.

Sievietēm piedāvāja pasmaržot papīra strēmelītes, kas apsmidzinātas vai nu ar androsteronu (viens no vīrišķajiem dzimumhormoniem, ko izdala sēklinieki un virsnieru garoza), vai tīru ūdeni. Pēc tam sievietēm tika piedāvātas divas glāzes bezalkoholiskā alus.

Izrādījās, ka sievietes, kuras bija pasmaržojušas androsteronu, desmit minūšu laikā izdzēra krietni vairāk alus nekā tās, kurām tika iedotas viltus strēmelītes.

“Mēs noskaidrojām, ka vīrieša ķermeņa dabiskajam aromātam ir nozīmīga ietekme gan uz sievietes alkohola lietošanas paradumiem, gan seksualitāti. Visticamāk tas ir veidojies evolūcijas rezultātā, jo starp seksu un alkoholu cilvēces pastāvēšanas laikā vienmēr ir bijusi saikne,” teikts pētījumā.

Lai arī zinātnieki atzīst, ka rezultāti reālajā dzīvē varētu atšķirties no laboratorijā iegūtajiem, abi šie pētījumi pierāda, ka cilvēka ķermeņa aromātam ir ietekme uz partnera alkohola lietošanas paradumiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sieviete
Sieviete

Šī lapa man vīrusu atsūtīja