Internetā iepazīts “mīļotais vīrietis” sievietei izkrāpj 300 000 eiro

iepazīšanās internetā

Sieviete pēc dabas ir būtne, kas tic visam labajam. Vismaz vairākums un vismaz jaunībā. Tik ilgi, līdz sāpīgi nepadedzinās, atskārstot, ka ir riebīgi apkrāpta. Pusbēda, ja apkrāptas ir tikai viņas jūtas – tas turpmāk dzīvē iemācīs neraudzīties uz pretējo dzimumu caur rozā brillēm un neļaut liet medu ausīs. Smagāk, ja par savu vēlēšanos ticēt labajam nākas ciest materiālus zaudējumus.

Šī gada jūlijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa saņēma informāciju par iespējamu krāpniecību, kas īstenota, izmantojot interneta lietotājas uzticību. Valsts policijā vērsās kāda sieviete, kura likumsargiem pastāstīja, ka, izmantojot populāru sociālo tīklu iepazīšanās vietni, virtuālā vidē uzsākusi saraksti ar kādu vīrieti, kura nolūkos esot bijis izveidot nopietnas attiecības. Vīrietis uzdevies par ASV pilsoni, kurš atrodas miera misijā Afganistānā, vēstīts VP lapā sociālajā tīklā Facebook.

Pašā iepazīšanās sākumā bijusi ļoti draudzīga un sirsnīga sarakste, kas ar interneta tulkotāja palīdzību norisinājusies gan latviešu, gan krievu valodā. Ar laiku abas personas turpinājušas saraksti, izmantojot e-pastu un mobilo telefonu saziņas aplikācijas.

Brīdī, kad vīrietis jau iemantoja cietušās sievietes uzticību, kādā sarakstē viņš minēja, ka vēlas doties atvaļinājumā uz Latviju, tikai tam esot zināmi šķēršļi. Vīrietis stāstīja, ka tiek slēgta nodaļa, kurā glabājas viņam piederošās mantas – vairākas koka kastes, kas satur dokumentus, dārglietas, apbalvojumu medaļas un aptuveni 20 miljonus eiro skaidras naudas.

Šīs mantas sarunu biedrs vēlējies nosūtīt sievietei kā viņa uzticības personai, jo citu tuvinieku viņam neesot, taču arī ar to radušies sarežģījumi. Vīrietis minēja, ka mantu pārsūtīšana, izmantojot diplomātisko pakalpojumu pastu, esot ļoti dārga.

Ilgstošas sarakstes rezultātā, ar nolūku palīdzēt vīrietim atrisināt radušos situāciju, sieviete esot veikusi vairākus atsevišķus naudas pārskaitījumus – kopā vairāk nekā 300 000 eiro. Diemžēl šī rīcība sievietei sagādāja vilšanos un lielus zaudējumus.

Šobrīd Valsts policija veic pārbaudi par minēto gadījumu. Ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm un šādi noziegumi ir veikti ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem sociālajos tīklos iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat atkārtoti atgādinām, ka nevajadzētu trešajām personām izpaust savus personīgos datus, tādējādi pakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas upuri.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Facebook/VP

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
tanomalas
tanomalas

Un tādu muļķu ir daudz. Visas grib mīlesttību bet domāt neviena negrib ar galvu.