Higiēnisko tamponu lietošanas dēļ modelei amputē kāju

Lorenai Vaserai (Lauren Wasser), 27 gadus jaunai modelei no Kalifornijas, nācās amputēt kāju, jo jaunās sievietes organismu pārņēma baktēriju izraisīta infekcija. To radīja „kritisko dienu” higiēnisko tamponu lietošana.

higienisko-tamponu-lietosanas-del-modelei-ampute-kaju-05

Kādā dienā Lorenai kļuva ļoti slikti. Viņu tik tikko dzīvu nogādāja slimnīcā. Jaunās sievietes ķermeņa temperatūra bija paaugstinājusies līdz 41 grādam. Sportiskajai modelei ārsti noteica baisu diagnozi – toksiskā šoka sindroms, kuru izraisījusi higiēnisko tamponu lietošana.

Toksiskā šoka sindroms (TŠS) ir ļoti reta, bet bīstama toksiska saslimšana, kuru izraisa cilvēka ķermenī mītošo baktēriju „zeltainā stafilokoka” (Staphylococcusaureus) izdalīti toksīni, kas caur ādu/gļotādu iesūcas asinīs.

Parasti apmēram puse no TŠS gadījumiem tiek konstatēti sievietēm un meitenēm menstruāciju laikā, taču ar to var saslimt arī vīrieši un bērni, jo TŠS var veidoties arī pneimoniju, abscesa, inficētu brūču gadījumā. Infekcija ātri progresē un to ir ļoti grūti ārstēt – 8 līdz 16% pacientu mirst.

higienisko-tamponu-lietosanas-del-modelei-ampute-kaju-01

higienisko-tamponu-lietosanas-del-modelei-ampute-kaju-04

Lorena nenomira, taču viņai nācās amputēt labo kāju zem ceļa.

„Kad pēc slimnīcas es atgriezos mājās, man gribējās sevi nonāvēt, — stāsta Lorena. — Man nav kājas, es sēžu ratiņkrēslā, es nevaru pat aiziet uz tualeti. Man ir jāguļ gultā, es nevaru pakustēties… Savā istabā es jutos kā cietumā.”

higienisko-tamponu-lietosanas-del-modelei-ampute-kaju-02

Šobrīd notiek tiesas process, jo jaunā sieviete tamponu Kotex Natural Balance ražotājus ir iesūdzējusi. Lorena vēlas brīdināt citas sievietes par risku, ar kādu jārēķinās, ja lieto daudz reklamētos higiēniskos tamponus.

 

Avots: Vice

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar